20 marca br. Arboretum Bolestraszyce w Przemyślu, Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Gospodarstwo Rybackie w Starzawie organizują Światowy Dzień Wody. W ramach tego święta przewidziano Międzyszkolny Konkurs i Konferencję ? VII Edycja pt.?Od źródeł do ujścia ? rzeki nas łączą?.

Nauczyciele i uczniowie mogą  wziąć udział w uroczystych obchodach Światowego Dnia Wody w Przemyślu. Spotkanie będzie poświęcone roli, jaką pełnią rzeki w życiu i rozwoju regionu. Poruszone zostaną problemy ochrony zasobów wodnych i ochrony różnorodności biologicznej rzek. 

Trwa również konkurs na najciekawszą, najbardziej oryginalną wypowiedź na temat tegorocznego hasła – „Od źródeł do ujścia –  rzeki nas łączą”. Konkurs jest przeprowadzany w następujących kategoriach: praca pisemna, plakat, fotografia, prace multimedialne, wiersz, piosenka i inscenizacja teatralna.

Prace pisemne, plastyczne, fotografie, zgłoszenia o przygotowanym programie artystycznym (z podaniem rodzaju prezentacji i czasu trwania) można nadsyłać do 20 lutego br. na adres: Arboretum Bolestraszyce, 37-700 Przemyśl, skr. poczt. 471, tel/fax 67 16 425; e-mail: [email protected].

Nadesłane prace wezmą udział w konkursie i zostaną zaprezentowane na konferencji, która będzie mieć miejsce w Światowy Dzień Wody, 20 marca br. o godz. 10 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Źródło: www.bolestraszyce.com/konkurs2009.doc

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię