„Nie bądź sknerą, zostaw Ziemię dla innych”, „Wsiadaj do tramwaju, zamiast paliwa zainwestuj w skrzynkę piwa” czy „Nie ucz się po nocach, szkoda prądu” to tylko niektóre z wskazówek dla ekologicznego studenta, jakie znalazły się w folderze Dnia Studenta organizowanego w poniedziałek, 17 listopada przez Europejskie Forum Studentów AEGEE-Poznań przy współpracy z Parlamentami Studenckimi poznańskich uczelni.

Głównym celem organizatorów Dnia Studenta jest zwrócenie uwagi studentów na kwestie ekologiczne oraz wprowadzenie święta do polskich zwyczajów uczelnianych. Organizatorzy chcą uświadomić żakom, jak istotny jest recykling, a także włączyć ich w czynne zbieranie przetwarzanych odpadów.

Planowana jest m.in. zbiórka szkła, z której dochody zostaną przekazane na cele charytatywne. Zbiórka szkła planowana jest na weekend poprzedzający Dzień Studenta, 15-16 listopada br. W pobliżu akademików i uczelni rozstawione zostaną kontenery na szkło, koło których będą stały osoby odpowiedzialne za liczenie. Szkło będzie można przynosić w grupach maksymalnie 10 osobowych. Najaktywniejsza uczelnia otrzyma złotą butelkę. Po zakończeniu części oficjalnej studenci przeniosą się do poznańskich klubów.

Folder informacyjny można pobrać tutaj

Źródło: www.dzienstudenta.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię