Pasjonaci mody oraz ci, którzy przykładają szczególną wagę do działań proekologicznych z pewnością zjednoczą się podczas Ekofashion Weekend w Krakowie już 4 i 5 lutego. Co nas czeka? Kreatywne warsztaty przerabiania ubrań oraz pokaz kolekcji studentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.

Wydarzenia w trakcie Ekofashion Weekend

  • Kreatywne warsztaty przerabiania ubrań

Ekofashioon Weekend rozpocznie się kreatywnymi warsztatami przerabiania ubrań w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Warsztaty odbędą się 4 lutego w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych przy ul. Zamoyskiego 52 – start godz. 14. Są otwarte i bezpłatne dla wszystkich chętnych, którzy chcą zmienić w sposób niebanalny ciuchy, które posiadają już od lat. Organizatorzy zaznaczają, że skracania i przedłużania ubrań nie uważają za działania kreatywne. Zajęcia prowadzone będą przez projektantów mody – wykładowców SAPU, którym pomogą studentki drugiego roku. Jest to okazja, by tchnąć nowe życie w używane ciuchy i dać im nowy – zgodny z tendencjami w modzie – wygląd.

Szczegóły na stronie www.ksa.edu.pl. Zapisy  na warsztaty pod numerami telefonów 12 266 21 11 lub 12 656 17 26. Osoby zainteresowane proszone są
o przyniesienie rzeczy, którym chcą nadać nowy charakter. Ilość miejsc ograniczona.

  • Junk Fashion Show 2011

Najważniejsze wydarzenie Ecofashion Weekendu to Junk Fashion Show. 300 sylwetek i 1000 osób publiczności. W sobotę, 5 lutego w Nowohuckim Centrum Kultury studenci pierwszego roku zaprezentują inspirowane geometrią ubiory wykonane z recyklingowego papieru, natomiast drugi rok zmierzy się z trudnym tematem minimalizmu w odniesieniu zarówno do kształtu ubioru, materiału jak i koloru. Te pozornie proste zadania są dużym wyzwaniem, którego celem jest stworzenie autorskich, interesujących kreacji utrzymanych w duchu nowej dekady XXI wieku. Wszystko w profesjonalnej oprawie muzycznej oraz choreograficznej.

Organizatorzy zaprosili także do współpracy blogerki, których pasją jest śledzenie najnowszych trendów i tworzenie własnych oryginalnych stylizacji. Na pokazie Junk Fashion Show zaprezentują specjalnie na tę okazję przygotowane stylizacje, do których – zgodnie z głównym założeniem pokazu – zostały wykorzystane używane ubrania  lub wygrzebane z dna szafy.

W tym roku publiczność zgromadzona w NCK będzie mogła nagrodzić autorów najlepszych modeli, dzięki ogłoszonym przez Krakowskie Szkoły Artystyczne internetowym konkursom na najlepszy projekt papierowy oraz najlepszy projekt minimalistyczny. Głosować będzie można, wchodząc na profil KSA na Facebooku już w sobotę 5 lutego od godziny 24:00 do poniedziałku 7 lutego do godziny 10:00 rano. Na autorów zwycięskich projektów czekają atrakcyjne nagrody, natomiast spośród głosujących osób zostanie wylosowany bezpłatny udział w warsztatach fotografii.

Źródło: www.ksa.edu.pl

Fot. Paweł Kamiński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię