Ogródki szkolne, wycieczki do gospodarstw rolnych i ogrodniczych – założenia nowego programu dla szkół pod nazwą ?Szkoła z witaminą? ! 

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało program pn.  ?Szkoła z witaminą?, mający stanowić połączenie dotychczasowych dwóch programów  ?Mleko w szkole? i ?Owoce i warzywa w szkole?. Został on stworzony by propagować edukację w zakresie zdrowych nawyków żywieniowych. Szkoły przystępujące do niego mają prowadzić inicjatywy związane z promowaniem zdrowego jedzenia oraz przeciwdziałaniu marnowaniu żywności, zgodnie z czym wprowadzone zostanie wspólne jedzenie drugiego śniadania, podczas którego dzieci będą spożywać owoce, warzywa, mleko i jego przetwory. Prowadzone będą także zajęcia edukacyjne w formie pikników ekologicznych oraz warsztatów kulinarnych. Szkoły przystępujące do programu zobowiązane będą także do organizowania w ciągu semestru przynajmniej dwóch wycieczek do gospodarstw rolnych i ogrodniczych lub zakładów przetwórstwa owoców, warzyw i mleka lub na rynki lokalne, na których oferowane są te produkty.

Jednym z zadań, które miałoby być realizowane w szkołach jest założenie i prowadzenie ogródka szkolnego w formie rabatek, w doniczkach na parapecie lub w workach.

 Program zostanie wprowadzony w roku szkolnym 2017/2018 i trwać ma do 2023 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię