Fundacja Ekologiczna ARKA zachęca szkoły do organizacji Szkolnego Dnia dla Klimatu. Na stronie Fundacji można obejrzeć dotychczas zrealizowane działania w ramach kampanii „Zadbaj o klimat”. Dla szkół Fundacja Arka ma bezpłatne materiały (filmy i broszury), w których znajdziecie mnóstwo podpowiedzi i pomysłów na działania.

Fundacja Arka chce zaangażować szkoły w organizację w swoich placówkach wydarzenia edukacyjnego dotyczącego zmian klimatycznych i oszczędzania energii oraz czystego powietrza. Formuła Dnia Czystego Powietrza ma być rozszerzona, tak, by został nim objęty Dzień Czystego Powietrza, organizatorzy chcą rozszerzyć formułę Dnia Czystego Powietrza i objąć nią również zmiany klimatyczne.

Fundacja Arka chce też rozszerzyć akcję w czasie, tak by w roku 2012 trwała od 14 listopada do końca grudnia oraz przez cały rok 2013. Pomóc ma w tym folder, który jest głównym narzędziem organizacji w szkołach Szkolnego Dnia dla Klimatu. Fundacja Arka zamieściła w nim głownie pomysły na działania, które szkoły mogą wykorzystać u siebie. Chodzi o organizację happeningów, instalacji, wystaw, a także o praktyczne działania pozwalające na wymierne oszczędzanie energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię