Dzięki przebytej trasie lepiej poznamy także roślinność torfowisk, czy łąk Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Nazwa ścieżki

"Szlak żyrardowski" (Bolimowski Park Krajobrazowy
w Skierniewicach
, ul. Jagiellońska 29, Skierniewice)

Długość ścieżki 10 km
Czas przebycia 5 h
Trasa (miasta) Sucha Żyrardowska – Sucha Żyrardowska (Żyrardów)
Opis (krótki)

Dzięki przebytej trasie lepiej poznamy także roślinność torfowisk, czy łąk Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Bolimowski Park powstał w 1986 roku dla ochrony dużego zwartego kompleksu leśnego, zwanego Puszczą Bolimowską oraz doliny dzikiej rzeki Rawki, będącej rezerwatem przyrody na całej swej długości (ok. 100 km).

Doskonałe usytuowanie Parku, jego łatwa dostępność komunikacyjna i wybitne w skali kraju walory sprawiają, iż jest on doskonałym miejscem do realizacji rozmaitych zadań z zakresu edukacji ekologicznej.

Ponieważ tradycyjne wycieczki do lasu „na poszukiwanie wiosny” przestały już satysfakcjonować nauczycieli i – co najważniejsze – również uczniów, powstała konieczność wypracowania nowego sposobu nauczania i poznawania środowiska przyrodniczego oraz zachodzących w nim zjawisk – w klasie pod gołym niebem. Idealną  bazą do tego rodzaju nauki jest właśnie Bolimowski Park.  
       
Jego ogromna różnorodność biologiczna, nadspodziewane bogactwo szaty roślinnej i świata zwierzęcego, bogata historia i wspaniałe krajobrazy sprawiają, iż możliwości „konfigurowania” zajęć, sposobów przekazywania wiedzy i rozbudzania wrażliwości na otaczające środowisko są tu praktycznie nieograniczone.

Źródło: Bolimowski Park Krajobrazowy

Mapka poglądowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię