14 listopada o godz. 10 w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach odbędzie się seminarium pt. ?Ziemia woła S.O.S. ? walczmy z odpadami. Szukamy rady na odpady?.

Organizatorami tego wydarzenia są: Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii „Zielona Ziemia” we współpracy z: Polskim Klubem Ekologicznym – Okręg Górnośląski, Tarnogórskim Towarzystwem Edukacyjnym, Instytutem Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach. Seminarium będą towarzyszyły Wystawa Plakatu Ekologicznego oraz Targi Edukacji Ekologicznej.

Seminarium jest organizowane w ramach projektu „Ziemia woła S.O.S. – walczmy z odpadami” objętego honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Bogusława Śmigielskiego, dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz z własnych statutowych środków PKE OG w Katowicach.

Ogólnym celem projektu „Ziemia woła S.O.S. – walczmy z odpadami” jest zwiększenie świadomości mieszkańców Śląska dotyczącej strategii racjonalnej gospodarki odpadami w województwie, kształtowanie postaw proeuropejskich i proekologicznych, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego i obowiązku jego ochrony. Projekt kierowany jest do mieszkańców woj. śląskiego, w tym młodzieży, przedstawicieli władz samorządowych i rządowych, organizacji pozarządowych, biznesu. 

Udział w seminarium można potwierdzić  do 7 listopada br., tel. 032-285-28-45.

Źródło: www.powiat.tarnogorski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię