Wczoraj o godz. 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im J. I. Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie uroczyście rozpoczęto projekt ?Wzmocnienie współpracy transgranicznej w edukacji ekologicznej KPN i KRNAP? realizowany w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska ? Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Partnerami projektu są: Krkonošsky narodni park i Karkonoski Park Narodowy, a uczestniczą w nim dwie współpracujące szkoły średnie z obu stron granicy: Zespół Szkół Ogólnokształcących im J. I. Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie oraz Gymnazium z Vrchlabi.

W ramach projektu po 30 uczniów z każdej szkoły z nauczycielami i pracownikami edukacyjnymi parków narodowych będzie uczestniczyć w spotkaniach warsztatowych, wycieczkach tematycznych, rajdach naukowo-edukacyjnych od czerwca br. do grudnia 2010. Efektem projektu będą także ciekawe wydawnictwa (np. polsko-czeski słowniczek ekologiczny) i sprzęt potrzebny do realizacji zajęć.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: starosta powiatu jeleniogórskiego Jacek Włodyga, burmistrz miasta Szklarska Poręba Arkadiusz Wichniak, dyrektorzy parków narodowych: Jan Hřebačka i Andrzej Raj, przewodniczący Związku Gmin Karkonoskich Witold Szczudłowski i inni.

Uczestnicy uroczystości zapoznali się z założeniami projektu, zobaczyli diaporamę autorstwa dyrektora KPN dr inż. Andrzeja Raja oraz występy artystyczne młodzieży z obu szkół. Następnie uczniowie z nauczycielami udali się do Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej KPN w Szklarskiej Porębie, gdzie na bazie ekspozycji „Wirtualne Karkonosze” i prezentacji przygotowanych przez polską i czeską stronę odbyły się inauguracyjne zajęcia edukacyjne.

Na zakończenie młodzi uczestnicy otrzymali koszulki i czapki.
 
Źródło: www.kpnmab.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię