WWF wraz z Urzędem Miasta Poznania organizują imprezę plenerową pod hasłem ?Transport przyjazny środowisku? w niedzielę, 20 września w godzinach 11.00 ? 17.00 na Placu Wolności w Poznaniu.

Od 16 września na terenie  Poznania organizowane są obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, które zakończy Europejski Dzień bez samochodu (22 września).

W niedzielę na Placu Wolności odbędą się  festyny, prezentacja samochodów z napędem hybrydowym oraz szkoła Eco-drivingu.

Całość poprowadzi prezenter pogody Tomasz Zubilewicz, który również będzie szkolił poznaniaków z zasad ekojazdy. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił na oryginalnym dwukołowym pojeździe Segway, dowiedzieć się więcej o zasadach działania samochodów hybrydowych,  ale także poznać siłę swoich mięśni w czasie konkursów przeprowadzanych na urządzeniach treningowych np. rowerkach stacjonarnych.

Cały czas będzie można spotkać się i porozmawiać z ekologami WWF, którzy będą rozdawać materiały  na temat transportu ekologicznego oraz specjalne naklejki na samochód. Przewidziano wiele atrakcji także dla dzieci – ogromny billboard do kolorowania czy zabawy z ogromnym pluszowym niedźwiedziem polarnym.
 
Promocja imprezy rozpocznie się już w najbliższy weekend, kiedy to na ulice Poznania wyjadą oryginalne elektryczne pojazdy Segway.

Fot. © WWF-Canon / Edward PARKER 

Źródło: WWF oraz  www.poznan.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię