W piątek, 25 września przypadły w tym roku obchody Światowego Dnia Turystyki, który jest świętowany od ponad 25 lat. Tegoroczne hasło brzmiało: ?Turystyka ? wyzwania wobec zmian klimatycznych?.

Światowy Dzień Turystyki to święto turystów oraz wszystkich osób żyjących z branży turystycznej. Co roku Światowy Dzień Turystyki organizowany jest pod innym hasłem. Tegoroczne hasło „Turystyka – wyzwania wobec zmian klimatycznych” ukazało złożoność turystyki i zachodzących w niej procesów.

Poprzez obchody Światowego Dnia Turystyki. Polska Organizacja Turystyczna chce zwrócić uwagę władz, mediów, inwestorów na turystykę jako branżę, mającą wpływ na różne dziedziny życia społeczno-gospodarczego, stwarzającą szansę rozwoju dla Polski, ale również jako biznes wymagający odpowiedniego finansowania i zarządzania.

W tym roku obchody zorganizowano w całości w Warszawie. W ramach obchodów XXVI Światowego Dnia Turystyki odbyły się m.in. kampania i happening „Zarabiaj na Turystyce”, dyskusja w Sejmie na temat turystyki oraz Otwarcie Międzynarodowych Targów TT Warsaw Tour & Ravel.

Źródło: www.wrotapodlasia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię