W czwartek 27 czerwca br. w Przystani Sportów Wodnych przy ul. Fabrycznej 3 w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się warsztaty upcyklingowe, skierowane przede wszystkim do mieszkańców dzielnicy Zawarcie, ale mogli w nich wziąć udział wszyscy chętni.

Podczas zajęć ze starych skrzynek na owoce i warzywa wykonywano pojemniki do domowego użytku, służące zarówno do przechowywania przedmiotów, jak i sprawdzające się w roli kwietników. Dzieci oraz dorośli świetnie radzili sobie ze szlifowaniem i oczyszczaniem drewna, a wśród najmłodszych największą ekscytację wywoływało przykręcanie kółeczek do skrzynek za pomocą wkrętarek. Później przyszedł czas na najbardziej kreatywną część zadania, czyli ozdabianie. Do tego uczestnicy warsztatów wykorzystali farby, szablony do malowania czy bejcę do drewna. Chętni mogli także wykorzystać technikę decoupage.

Dodatkowo dla amatorów recyklingu i upcyklingu przygotowano warsztaty z ekobiżuterii, w ramach których z niepotrzebnych już koszulek wyplatane były oryginalne i kolorowe bransoletki.

Projekt ?Twórcze Zawarcie ? cykl zajęć z recyklingu i upcyklingu, czyli ?robimy cuda z odpadów??, został dofinansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego 2019 i jest skierowany do osób w każdym wieku oraz otwarty na wszystkich mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego.

Serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty, które odbędą się już za miesiąc ? 25 lipca 2019 r. Tym razem będzie można wykonać recyklingowe donice oraz ozdobić malunkami płócienne torby na zakupy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię