Ruszyła kolejna edycja konkursu fotograficznego ?Złap zająca? dedykowanego firmom chemicznym skupionym w międzynarodowym Programie Responsible Care (?Odpowiedzialność i Troska?). Tym razem w szranki przyrodniczej rywalizacji staną nie tylko pracownicy tych firm, ale również ich dzieci!

Jak to trafnie określił Henryk Latoś: Obiektyw aparatu fotograficznego, jak oko mitycznego cyklopa, jest wszechwidzące: ukazuje nam cały, bogaty świat, staje się naszym własnym okiem, wzbogaca umysł, bawi, uczy i zadziwia. Na łonie natury, z aparatem fotograficznym w rękach do września br. bawić się i rozwijać swoje umiejętności dostrzegania walorów natury, najbliższego otoczenia, odkrywania miejsc przyrodniczo cennych, będą pracownicy i ich dzieci z 19 firm chemicznych  skupionych w Programie „Odpowiedzialność i Troska”.

Zwieńczeniem VII edycji konkursu „Złap zająca” będzie wybranie przez jury najlepszych zdjęć w trzech kategoriach: z życia roślin, z życia zwierząt, krajobraz i jego elementy oraz wyłonienie przez internautów swoich „faworytów” również w każdej z tych trzech kategorii. Juniorzy będą natomiast rywalizować w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III, IV-VI, gimnazja). Ich zadaniem będzie wykonanie dowolną techniką zdjęć fauny prezentujących ciekawe, intrygujące i niezwykłe jej okazy.
Na wszystkich oprócz wyśmienitej zabawy, czekają atrakcyjne nagrody.

Plony dotychczasowych  edycji konkursów oraz informacje na temat tegorocznej VII edycji konkursu „Złap Zająca” oraz I edycji konkursu „Złap Zająca”- Junior, można znaleźć na stronie internetowej www.zlapzajaca.pl. Pomysłodawcą konkursu jest firma ZAK z Kędzierzyna – Koźla, organizatorem krajowym jest Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska” przy współpracy z firmami realizującymi Program „Odpowiedzialność i Troska”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię