Dziś o godz. 14 na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się inauguracja XV Jubileuszowej Kampanii Sprzątanie Świata ? Polska.

Co roku rezultatem akcji są tysiące ton zebranych śmieci i odzyskanych surowców wtórnych. Kampania „Sprzątanie świata”, będąca częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the Word”, zmieniła atmosferę społeczną wokół problemu odpadów, inspirując do wielu pożytecznych działań.

Impreza rozpocznie się barwnym przemarszem przedszkolaków ulicami miasta na Rynek. Tam odbędzie się „Piknik Ekologiczny”, podczas którego zaprezentują się największe w kraju firmy i organizacje zajmujące się ekologią i ochroną środowiska, tj. Klub Gaja, Fundacja Ekologiczna Arka, Fundacja Recal, Liga Ochrony Przyrody, a także Remondis i Titan Eko.

Na Rynku zostanie zorganizowana zbiórka surowców wtórnych (makulatura, butelki plastikowe, baterie), za które będzie można otrzymać sadzonki drzewek, przekazane przez Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski. Na scenie wystąpią dzieci oraz zespoły i artyści działający przy Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na zakończenie zaplanowano koncert Eweliny Flinty. 

Organizatorem akcji Sprzątanie Świata – Polska jest Fundacja Nasza Ziemia. 

Źródło: UM Ostrowiec Świętokrzyski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię