Z okazji Dnia Ziemi, 19 kwietnia 2010 roku w Miejskim Przedszkolu Nr 57 im. Krasnala Hałabały w Katowicach zorganizowano dla sześciolatków regionalny konkurs ekologiczny pt. ?V Olimpiada w Ekolandii? pod patronatem medialnym portalu edukacji ekologicznej ?Zielona Lekcja?.

Do konkursu przystąpiły dzieci z 10 przedszkoli. Po przywitaniu gości przez krasnala Hałabałę zaproszono wszystkich do krainy Ekolandii. Ekolandię w formie przedstawienia zaprezentowała grupa „Jarzębinek”. W trakcie występu została przekazana misja wszystkim uczestnikom konkursu:
aby na co dzień byli „Eko-fanami” ziemi.

W wyobraźni przenieśliśmy się do Ekolandii, gdzie zespoły z 10 przedszkoli zostały zaproszone do udziału w konkurencjach z zakresu ekologii i przyrody. Wraz z patronem naszego przedszkola, czyli krasnalem Hałabałą zwiedzaliśmy las, park, sad, ogród i łąkę. Zajęliśmy się problematyką oszczędzania wody i energii w domu oraz segregacją śmieci.

Poziom dzieci był bardzo wyrównany i trudno było wyłonić jednego zwycięzcę.

Jury w składzie: mgr Bożena Forma, mgr Marzena Kopeć, dr Iwona Samborska nagrodziło wszystkie zespoły:

I miejsca:
Miejskie Przedszkole Nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi z Katowic
Miejskie Przedszkole Nr 57 z Katowic

II miejsca:
Miejskie Przedszkole Nr 30 z Katowic

III miejsca:
Miejskie Przedszkole Nr 87 z Katowic

Wyróżnienia:
Miejskie Przedszkole Nr 14 z Katowic
Miejskie Przedszkole Nr 21 im. Wesołej Ludwiczki z Katowic
Miejskie Przedszkole Nr 27 im. Plastusia i Tosi z Katowic
Miejskie Przedszkole Nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi z Katowic
Miejskie Przedszkole Nr 73 im. Misia Uszatka z Katowic
Miejskie Przedszkole Nr 95 z Katowic

Zostały również wręczone podziękowania dla: członków jury oraz nauczycielek, które wspaniale przygotowały przedszkolaków do olimpiady. I to co dobre szybko się kończy…pamiątkowe zdjęcia, słodki poczęstunek i powrót przedszkolaków z misją do swoich przedszkoli. Ale mam nadzieję, że ta zabawa w Ekolandii pozostanie na długo w pamięci i będzie przypominać wszystkim jak ważny jest szacunek i miłość do otaczającej nas przyrody.

Organizatorzy: Agnieszka Kubiczek, Agnieszka Wojtasik-Bojarska, Damian F. Boral

 

Do konkursu przystąpiły dzieci z 10 przedszkoli. / Fot. A. Kubiczek

Organizatorem konkursu było Miejskie Przedszkole Nr 57 im. Krasnala Hałabały w Katowicach.

Wraz z patronem naszego przedszkola, czyli krasnalem Hałabałą zwiedzaliśmy las, park, sad, ogród i łąkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię