Ponad 12 tys. uczniów śląskich szkół podstawowych i gimnazjów będzie miało okazję odwiedzić otwartą w ub. czwartek w Katowicach wystawę ekologiczną zorganizowaną przez WWF oraz producenta ociepleń ISOVER. Jeżeli uczniowie zastosują zdobytą wiedzę w praktyce zużycie energii w samych Katowicach może zmniejszyć się o 46 mln kWh, co pozwoli zaoszczędzić 16 mln zł.

Specjaliści od ociepleń wraz z ekologami przygotowali labirynt, podzielony na dwa wyraźne obszary – żółty  – proekologiczny  i czarny, będący jego przeciwieństwem. Przejście przez labirynt pozwala zdobyć wiedzę, jak w prosty sposób stosując odpowiednią izolację oraz właściwie korzystając ze sprzętów codziennego użytku jak telewizor, pralka czy suszarka, można chronić klimat.

Wystawa połączona z prelekcjami to przykład nowoczesnej lekcji, w której uczniowie zdobywają wiedzę przez zabawę. Wystawę kierujemy przede wszystkich do najmłodszych, bo to oni wkrótce będą swoim zachowaniem i codziennymi decyzjami konsumpcyjnymi decydowali o ograniczeniu zużycia energii, a w konsekwencji o ochronie klimatu – powiedział Henryk Kwapisz, specjalista ISOVER Polska, współorganizatora wystawy.

Uczniowie prócz odwiedzenia wystawy będą uczestniczyć w interaktywnych lekcjach z energooszczędności. Ich zakończeniem będą quizy z nagrodami.

Ekspozycję zlokalizowano w głównym budynku Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum w Katowicach. W jego skład wchodzi m.in. budynek wykorzystujący na potrzeby ogrzewania i schładzania źródła energii cieplnej pochodzące ze światła słonecznego i z ziemi.

Wystawa będzie prezentowana do końca czerwca br. Mogą ją zwiedzać wszyscy zainteresowani w zorganizowanych grupach po uprzedniej rezerwacji ( nr tel. 205-00-92, wew.202). Organizatorzy nie wykluczają prezentacji wystawy w innych częściach kraju. 

Źródło: Isover

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię