Na początku lipca zbudowano domy i budynki „naturalnej” wielkości na wielkim finale w IKEA Łódź. Pomimo niesprzyjającej pogody na Wielkim Finale wykonano kilkanaście takich „domów” oraz pojazdów recyklingowych, które następnie zaaranżowaliśmy recyklingowymi meblami.

Do udziału IKEA zaprosiła wszystkich mieszkańców Łodzi i regionu łódzkiego, w tym przede wszystkim dzieci i młodzież. Celem projektu było propagowanie wśród mieszkańców Łodzi zbieranie i segregowanie jak największej ilości śmieci, aby ich jak najwięcej przynieść do IKEA Łódź na tzw. Wielki Finał. Równolegle organizatorzy zapraszali dzieci i młodzież do otwartego konkursu na wykonanie mebli z materiałów recyklingowych pt "Recyklingowe Meble IKEA". 

W ramach projektu powstało 10 konstrukcji domów i innych elementów urbanistycznych, przestrzennych oraz ok 15 szt. pojazdów potrzebnych do wykonania IKEA RECYCLING CITY. Konstrukcje były wykonywane na tzw parkingu IKEA Łódź. Materiałem użytym do budowy tych konstrukcji było pozyskane ze złomu elementy stalowe, czyli recyklingowe o łącznej wadze prawie 3 ton!

Wielki Finał to dwudniowa akcja artystyczna, której zadaniem było „urbanistyczne”, zaprojektowanie i wybudowanie pierwszego w Polsce IKEA Recyckling City, czyli Recyklingowego Miasta IKEA. Każdy, kto odwiedził stosiko, mógł pomóc w budowaniu i aranżowaniu naszych recyklingowych domów. Takie Recyklingowe miasto powstało na bazie wielkich konstrukcji ze złomu oraz poprzez uzupełnienie ścian i ich aranżowanie plastyczne z różnych materiałów recyklingowych, typu tektury, plastiki, butelki pet, i inne.

Powstałe domy były wielkości wystarczającej do wejścia do nich i zamontowania w nich elementów wyposażenia, meble, etc, wykonanych wcześniej podczas dwutygodniowych warsztatów dla dzieci i młodzieży w IKEA Łódź oraz na warsztatach w łódzkich szkołach i indywidualnie. Dodatkowym atrakcją było stworzenie w tym nietypowym, recyklingowym mieście tzw. „śmieciowozów” i "śmieciocykli" (zbudowanych ze złomu i z innych materiałów). Nadzór nad prawidłowym wybudowaniem takiej „nowej, miejskiej” przestrzeni pełnili architekci i plastycy, adekwatnych prawdziwych urzędów miejskich.

 

Dodatkowym atrakcją było stworzenie w tym nietypowym, recyklingowym mieście tzw. „śmieciowozów” i „śmieciocykli” (zbudowanych ze złomu i z innych materiałów).

Najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie na wykonanie najciekawszego mebla w skali 1:1 z materiałów recyklingowych.

Realizację domów poprzedziły dwutygodniowe warsztaty dla dzieci i młodzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię