Woda od lat inspiruje reżyserów i scenarzystów filmowych. Teraz zainspiruje także uczniów klas szkół podstawowych i gimnazjów z Dąbrowy Górniczej. Z okazji Światowego Dnia Wody Dąbrowskie Wodociągi zorganizowały konkurs filmowy pt. ?Piję wodę z kranu?.

Konkurs kierowany jest do wszystkich uczniów z Dąbrowy Górniczej, którzy nie rozstają się ze smartfonem, obsługa lustrzanki cyfrowej czy kamery nie stanowi dla nich problemu, a grając czują się jak ryba w wodzie. Wystarczy tylko nakręcić i zmontować ciekawy film pt. ?Piję wodę z kranu?, w którym główną rolę zagra?  woda.

– Woda towarzyszy każdemu z nas w różnej postaci i przez całe życie. Jako Dąbrowskie Wodociągi z dumą możemy powiedzieć, że dbamy o wodę dostarczając ją dąbrowianom w postaci zdatnej do picia prosto z kranu. Efekty konkursów fotograficznych, które organizowaliśmy w ubiegłych latach zmotywowały nas tym razem do pójścia krok dalej i ogłoszenia konkursu filmowego. Być może dzięki temu objawi się w Dąbrowie Górniczej reżyserski czy aktorski talent ? mówi z uśmiechem Andrzej Malinowski, Prezes Zarządu Dąbrowskich Wodociągów i jednocześnie przewodniczący Jury konkursu.

Twórczość młodych reżyserów i aktorów ocenią:
Mieczysław Herba – operator telewizyjny, reżyser, scenarzysta i fotograf, podróżnik i poeta. Autor zdjęć do wielu filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, oraz seriali takich jak ?Cztery Kąty Anioł Piąty?, który wspólnie z Jerzym Stuhrem napisał scenariusz do filmu fabularnego ?Pogoda na jutro?.
Krzysztof Kusz ? operator w Telewizji Polsat, uczestnik nagradzanych projektów filmowych takich jak ?SUKNO?, ?Cofnąć czas na Karskiego?, ?Trzy Dwa%UHT?, autor zdjęć do filmu ?Zenon? w reż. Huberta Klimko-Dobrzanieckiego.

Wychowawcy klas młodych filmowców mogą zgłaszać ich prace do 10 marca. Filmy zostaną poddane ocenie w dwóch kategoriach: najlepszy film wg Jury oraz najlepszy film wg internautów.

Na najlepszy film głosować może każdy zarejestrowany użytkownik strony: www.konkursfilmowy2017.dabrowskie-wodociagi.pl

Klasa, której uczniowie nakręcą zwycięski film zostanie nagrodzona wycieczką do Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis we Wrocławiu, zdobywcy drugiego miejsca pojadą do Planetarium Śląskiego w Chorzowie, natomiast filmowcy, którzy zajmą trzecie miejsce otrzymają bilety do kina Helios w Dąbrowie Górniczej.

Dzieci z klasy nagrodzonej przez internautów dostaną plecaki, a dodatkowo szkoła, której klasa zdobędzie pierwsze miejsce otrzyma tablicę interaktywną.

Szczegóły konkursu na www.dabrowskie-wodociagi.pl

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię