Eko-klasa! Pierwsza klasa! to ekologiczny projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku od 7 do 10 lat. W ramach projektu latem funkcjonuje Wakacyjna Szkoła Ekologii, której zajęcia odbywają się równolegle w Dąbrowie Górniczej i Cieszynie.

Głównym celem Wakacyjnej Szkoły Ekologii jest kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci, rozwój wrażliwości w stosunku do świata przyrody, a także dobra zabawa i aktywny wypoczynek. Każdemu uczestnikowi Wakacyjna Szkoła Ekologii gwarantuje fachową opiekę pedagogów i ciekawie spędzony czas. Wszystkie zajęcia w ramach Wakacyjnej Szkoły Ekologii są nieodpłatne. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczne są wcześniejsze zapisy.

Ziemia, Woda, Ogień, Powietrze i Przestrzeń – to „patroni” warsztatów. 

Sierpniowe terminy warsztatów:
12.08.2008 – Powietrze
19.08.2008 – Przestrzeń
21.08.2008 – Przestrzeń

W ramach Wakacyjnej Szkoły Ekologii organizowane są też wycieczki. 18 sierpnia odbędzie się wyprawa do Chlebowej Chaty – Górki Małe.

W ramach cieszyńskiej Wakacyjnej Szkoły Ekologii obywa się również  konkurs plastyczny pod hasłem „Z ekologią na co dzień”. W najbliższy piątek upływa termin zgłaszania prac. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 7 – 10 lat z terenu miasta Cieszyn. Dzieci mają zobrazować hasło „Z ekologią na co dzień”. Technika wykonania prac jest dowolna.

Opisane prace (imię i nazwisko, adres, telefon) należy dostarczyć do dnia 15 sierpnia br. na adres:
Stowarzyszenie Serfenta
Most Wolności, ul. Aleja Łyska 10, pok.107
43- 400 Cieszyn

ArtKomisja organizacji zbierze się 22 sierpnia br. i wyłoni najciekawsze prace oraz laureatów. Zwycięzcy zostaną powiadomieni telefonicznie do 27 sierpnia. Działania odbywają się w ramach ekologicznego projekt edukacyjnego „Eko- klasa! Pierwsza klasa!”.

Kontakt: Sala – Cieszyn tel. 665 580 337; Sala – Dąbrowa Górnicza 032 262 50 79 wew. 32
Informacje: Anna Falkiewicz tel: 665 580 337 [email protected]

Źródło: www.ekoklasa.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię