20 marca br. w Elblągu odbędzie się konkurs dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach Szkolnej Giełdy Ekologiczno-Turystycznej ?Przygoda z klimatem?.

W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze szkół na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. W skład każdego zespołu wchodzi maksymalnie siedmiu uczniów i dwóch opiekunów.

Zadaniem zespołu jest zaprezentowanie swojej miejscowości, gminy, jej atrakcji turystycznych, kultury, specyfiki, zwyczajów.

Zespół prezentuje się na samodzielnie zaaranżowanych stanowiskach konkursowych, na powierzchni wystawienniczej o wymiarach ok. 5 m szerokości i 4 m głębokości, organizator zapewnia: stolik i krzesła. Elementy wystroju i wyposażenia stanowiska zespoły organizują we własnym zakresie. Maksymalna powierzchnia wystawiennicza stoiska nie może przekraczać 20 m2. Wystrój stanowiska należy wykonać w dniu imprezy.

Jury dokonuje oceny w następujących kategoriach: oddziaływanie na zmysły (wzroku, słuchu, smaku), przekaz marketingowy, ogólne wrażenie estetyczne (aranżacja stoiska, estetyka, pomysł wykonania), wiedza uczestników na temat prezentowanego regionu, ich aktywność i zaangażowanie w prezentację (taniec, śpiew, zabawa) oraz twórczość własna ucznia.

Na czas, kiedy członkowie zespołu biorą udział w konkursie „Pasje regionu”, zawieszona zostaje ocena stoiska przez jurorów. Należy wówczas pobrać z recepcji tabliczkę z napisem „PRZERWA” i odpowiednio ją wyeksponować. Najlepsze zespoły zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego SGT “Przygoda”, który odbędzie się w dniach 9-10 maja br.

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać na adres: Szkoła Podstawowa nr 18, 82-300 Elbląg, ul. Węgrowska 1 tel/fax 55-2356376  e mail: [email protected]  do 28 lutego br. 

Źródło: www.sgtprzygoda.pl  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię