Jednym z działań projektu ?LIFE+ WislaWarszawska.pl? jest stworzenie pawilonu edukacyjnego nad Wisłą, dzięki któremu mieszkańcy Warszawy będą mogli rozwijać swoją wiedzę na temat ptaków zamieszkujących brzegi Wisły oraz samej rzeki. Ośrodek ma powstać na prawym brzegu Wisły na terenie dzielnicy Praga Północ (rejon Golędzinowa, w okolicach Mostu Gdańskiego).

  • Jakie formy zajęć będą najbardziej atrakcyjne dla dzieci, a jakie dla dorosłych?
  • Jakie tematy zajęć będą interesujące (w ramach tematyki ptasio-wiślanej)?
  • Jakie wyposażenie będzie potrzebne, aby realizować te działania?
  • Jak pawilon powinien być udostępniany odwiedzającym i w jakich terminach powinien być otwarty?

Masz pomysły? Przyjdź na spotkanie warsztatowe: 18 września (środa), w godz. 17.30-19.30, w sali edukacyjnej warszawskiego ZOO, ul. Ratuszowa 1/3 (budynek administracji ZOO, na lewo od bramy głównej, nie wchodzimy na teren ogrodu).

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września 2013 r. na adres [email protected].
 
Możesz też przekazać swoje pomysły nt. pawilonu drogą mailową na adres [email protected].
 
Konsultacje w tej sprawie trwają do 30 września 2013 r.
 
Zgłoszone pomysły i propozycje zostaną przeanalizowane przez ekspertów pod kątem bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, a także możliwości realizacyjnych – skonsultowane z instytucjami i organizacjami odpowiedzialnymi za zarządzanie brzegami Wisły. Po tej ocenie uwagi zebrane podczas konsultacji zostaną włączone w formie wytycznych do projektu budowy pawilonu, która rozpocznie się pod koniec 2014 r.
 
Jesteś nauczycielem w przedszkolu, w szkole podstawowej lub w gimnazjum? 
 
Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w warsztatach, które ukierunkowane będą na potrzeby uczniów:
  • warsztat przeznaczony dla nauczycieli przedszkolnych oraz klas I-III szkół podstawowych –  17 września (wtorek), godz. 14.00-17.00
  • warsztat przeznaczony dla nauczycieli klas IV-VI szkół podstawowych oraz nauczycieli gimnazjów – 19 września (czwartek), godz. 15.00-18.00
 Obydwa warsztaty odbędą się w sali edukacyjnej warszawskiego ZOO, ul. Ratuszowa 1/3  (budynek administracji ZOO, na lewo od bramy głównej, nie wchodzimy na teren ogrodu).
 
Nauczycieli zainteresowanych udziałem w konsultacjach organizaotrzy proszą o przesłanie zgłoszenia zawierającego imię i nazwisko, dane reprezentowanej szkoły oraz nauczany przedmiot na adres: [email protected] do 15 września 2013 r. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat udziału w warsztatach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię