Fundacja Kultury i Sportu ?Prawobrzeże? organizuje warsztaty dla liderów społeczności wiejskich w ramach programu segregacji i minimalizacji produkcji odpadów ?Mamy rady na odpady?.

Celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy, umiejętności i odpowiedzialności ekologicznej mieszkańców wsi województwa zachodniopomorskiego w zakresie ochrony środowiska. Program ma zachęcić mieszkańców wsi do minimalizacji produkcji odpadów i ich segregacji.

W czasie 12-godzinnych warsztatów liderzy wiejscy zdobędą  wiedzę o celach i zasadach prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów, sposobach minimalizowania odpadów oraz o komunikacji interpersonalnej i społecznej, podstawach planowania. Warsztaty te odbędą się w II kwartale br.

W ramach projektu „Mamy” zrealizowane będą również inne działania (wszystkie na terenie województwa zachodniopomorskiego): Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Mamy rady na odpady”; badania ankietowe mieszkańców wsi oraz urzędników gmin wiejskich województwa zachodniopomorskiego; warsztaty i wizyty studyjne dla członków Rad Sołeckich; warsztaty dla uczniów wiejskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Ekologiczna szkoła”; akcja edukacyjno-informacyjna „Czysta wieś” oraz spotkanie podsumowujące.

Zrealizowanie tych działań zaplanowane jest na trzynaście miesięcy, projekt zakończy się w październiku br.

O programie pisaliśmy 26 stycznia br.

Źródło: www.prawobrzeze.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię