Warsztaty z recyklingu oraz zabawy z energią w ramach Wolnego Targu? Czemu nie!  W niedzielę wraz z Nobel Tower na poznańskich Jeżycach przygotowaliśmy dla małych ekologów i ich rodziców kilka atrakcji. 

Jednym z nich były warsztaty „Kilowaty zabawy”, w ramach których dzieci mogły przekonać się, jak powstaje energia, jak można ją zmagazynować, a także miały możliwość zbudowania własnych zestawów energetycznych. Najmłodsi mogli z kolei bawić się torem wyścigowym na dynamo oraz podziwiać działanie kuli plazmowej. Do zabaw z pozytywną energią podchodzili jednak nie tylko dzieci – tor wyścigowy był atrakcją także dla dorosłych, którzy chętnie przejmowali „stery” od swoich pociech.

Drugą atrakcją były warsztaty kreatywnego recyklingu, czyli „Re:kreacje – biżuteria i dekoracje z recyklingu”. Z niepotrzebnych już przedmiotów (butelek plastikowych, makulatury, korków, elementów klawiatury) powstawały nie tylko wisiorki, kolczyki i pierścionki, ale także podkładki, zabawki i ozdoby.

Warsztaty odbyły się w ramach Wolnego Targu, a ze względu na deszcz zostały przeniesione do budynku Nobel Tower. Jednak mimo niepogody   licznie przybyli na nie mieszkańcy Poznania.

GALERIA

DSC_0272 DSC_0275 DSC_0277 DSC_0283 DSC_0284

Fot. M.Masłowska-Bandosz/ABRYS

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię