24 i 25 kwietnia br. Nickel Technology Park Poznań po raz kolejny otworzy swoje podwoje dla małych i dużych odkrywców: przyszłych inżynierów, chemików, fizyków, ekologów, anglistów i artystów. Na V edycję bezpłatnych warsztatów naukowych dla dzieci i młodzieży zapraszają Nickel Technology Park Poznań oraz przewodnik edukacyjny Edudziecko.pl.

Niecodzienne spotkania z nauką i zabawą weszły już na stałe do programu imprez edukacyjnych organizowanych w podpoznańskim Parku. Jubileuszowa V edycja warsztatów odbędzie się w najbliższy weekend w działającym na terenie NTPP przedszkolu „Zaczarowany Park". Dla wszystkich ciekawych świata, spragnionych wiedzy, muzyki czy tańca dzieci oraz ich opiekunów organizatorzy przygotowali szereg interesujących zajęć i pokazów.

Podobnie jak w ubiegłych latach w trakcie warsztatów naukowych w NTPP będzie można obejrzeć otwarte pokazy niezwykłych robotów: sumo, Lego Mindstorms NXT oraz robokitów, sprawdzić się w roli konstruktora i programisty podczas interaktywnych warsztatów robotycznych czy wziąć udział w szeregu zajęć językowych i artystycznych.

Na sobotę zaplanowano specjalne rodzinne warsztaty plastyczne, ekologiczne i bukieciarstwa oraz wspólne dla dzieci i rodziców zajęcia ruchowo-muzyczne w języku angielskim. W tym samym dniu odbędzie się także rodzinny pokaz chemiczny, podczas którego m.in. woda zamieni się w wino oraz powstanie specjalna pasta do zębów dla słonia. W niedzielę będzie można się natomiast przekonać, jak ciekawy, kolorowy i często wybuchowy jest świat chemii, zobaczyć kamień celtycki i nerwusometr czy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego pomarańcza nie tonie i jak zrobić w domu wulkan. Nie zabraknie również zabawnych zajęć w języku angielskim, baletu, papierowych podróży dookoła świata z konikiem Orikiem czy niezwykłej fabryki prezentów. Dodatkową atrakcją dla wszystkich odkrywców mają być wykonywane sprayem kolorowe, wiosenne wzorki na fryzurkach.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, na niektóre zajęcia obowiązują jednak wcześniejsze zapisy telefoniczne bądź mailowe. Przedszkole "Zaczarowany Park" w podpoznańskich Złotnikach będzie czekało na swoich gości w sobotę i niedzielę w godzinach od 11.00 do 16.00. Szczegółowy program spotkania, mapa dojazdu oraz kontakt do organizatorów dostępne są na stronach internetowych: www.ntpp.pl oraz www.edudziecko.pl


Niecodzienne spotkania z nauką i zabawą weszły już na stałe do programu imprez edukacyjnych organizowanych w podpoznańskim Parku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię