Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi nadchodzi czas na przedświąteczne porządki ? odkurzanie, pranie oraz generalny przegląd szafy. Nie wyrzucaj rzeczy zarośniętych kurzem, których od dawna nie używasz. Doprowadź je do porządku i przynieś 9 grudnia na przedświąteczny szafing do Klubu ?Kuźnia? w Krakowie.

Twoje stare książki, wiekowa lampa czy za mały sweter mogą stać się wspaniałym prezentem dla kogoś innego. Wymieniamy się wszystkim: filmami, książkami, płytami, kosmetykami, sprzętem domowym, dziecięcymi ubrankami i zabawkami, swoimi ciuchami, biżuterią i … tym, co jeszcze przyjdzie Wam do głowy.

Jak należy przygotować się do szafingu? Oto kilka wskazówek od redakcji portalu Ekorodzice.pl:
1. Zróbcie "szafowy" rachunek sumienia. Podzielcie ubrania na trzy kupki. Zastanówcie się, które:
•    nosicie bardzo często
•    wkładacie od czasu do czasu
•    leżą zapomniane na samym dnie szafy

Ubrania z drugiej kupki ułóżcie z tyłu szafy, a stroje, bez których nie wyobrażacie sobie życia, niech zawsze będą pod ręką. Jak się pewnie domyślacie z trzecią kupką najwyższy czas się rozstać. Przynieście je na przedświąteczny szafing. W ten sposób w waszej szafie zrobi się luźniej.

2. Pamiętajcie, że rzeczy przyniesione na szafing muszą być czyste i nadawać się do użytku.

3. Każdą rzecz oznaczcie swoim imieniem i nazwiskiem oraz napiszcie, ile według Was jest warta – możecie w tym celu wykorzystać karteczki samoprzylepne. Nie przesadzajcie z wygórowanymi cenami:)

Uczestnicy szafingu spotykają się 9 grudnia w Klubie Kuźnia (na os. Złotego Wieku 14) w Krakowie i wymieniają się od godziny 16:00 do 19:00. Spotkanie szafingowe jest bezpłatne.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię