„Wiślana Szkoła? to pilotażowy program edukacji ekologicznej na temat rzeki Wisły, autorstwa Fundacji Nasza Ziemia, skierowany do placówek edukacyjnych wszystkich szczebli (przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich) z terenu miasta stołecznego Warszawy.

Idea programu opiera się na zainteresowaniu stołecznych szkół i przedszkoli przyrodą warszawskiego odcinka Wisły oraz potrzebą i możliwościami jej ochrony, a także zachęceniu do spędzania wolnego czasu nad jej brzegami.

Obok części edukacyjnej, program tworzy też część konkursowa, w ramach której placówki mogą przystąpić do zdobywania certyfikatu „Wiślanej Szkoły”. Aby otrzymać to unikatowe wyróżnienie, należy zarejestrować swoją placówkę na stronie internetowej Programu, a następnie wykonać sześć zadań konkursowych, dokumentując zaangażowanie społeczności szkolnej w działania na rzecz rzeki.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Fundacją Impact (www.art-impact.pl) oraz Urzędem m. st. Warszawa.

Ta edycja "Wiślanej Szkoły" została już zakończona. Fundacja Nasza Ziemia planuje kolejne działania, o których będzie można przeczytać na stronie programu www.wislanaszkola.pl.

Idea programu opiera się na zainteresowaniu stołecznych szkół i przedszkoli przyrodą warszawskiego odcinka Wisły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię