Do końca sierpnia potrwa plenerowa wystawa fotografii pt. ?Wisła – ostatnia taka rzeka Europy?. Wystawa promuje budowę Wiślanej Trasy Rowerowej.

Projekt Wiślana Trasa Rowerowa zakłada budowę, w oparciu o najważniejszą i najbardziej symboliczną z polskich rzek Wisłę, drogi rowerowej. Wiślana Trasa Rowerowa ma mieć długość ponad 1000 km droga rowerowa i być całkowicie wyłączona z ruchu zmotoryzowanych, co pozwoli na poznanie przyrody, kultury i historii naszego kraju od Beskidów po Bałtyk.

Patronat nad wystawą promującą projekt objęli Minister Środowiska prof. Maciej Nowicki oraz Prezydenci i Burmistrzowie miast – gospodarze wystawy. Wystawa rozpoczęła się 15 sierpnia i trwać będzie do końca miesiąca. Składa się z blisko 100 zdjęć i przedstawia piękno rzeki Wisły i jej otoczenia. Autorami zdjęć są artyści fotograficy: Robert Dejtrowski, Adam Ławnik, Renata i Marek Kosińscy, Michał Stokowski i Grzegorz Szkutnik.

Wystawa promująca WTR prezentowana jest w dziewięciu miastach położonych nad Wisłą oraz w Bielsku-Białej. Jesienią pokazana będzie w Sejmie RP, Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz podczas światowej konferencji klimatycznej ONZ w Poznaniu. Planowane jest również wydanie we współpracy z UNDP (program ONZ) albumu o takim samym tytule w 3 językach, który promowałby Wisłę i Wiślaną Trasę Rowerową za granicą.

Wystawę w dniach 15 – 17 sierpnia gościła Bielsko-Biała, a 18 sierpnia Wisła. Kolejne miasta będą prezentować wystawę w następujących terminach:

19 i 20 sierpnia 2008 – Kraków (Rynek Główny)
21 sierpnia 2008 – Kazimierz Dolny (Rynek)
22 i 23 sierpnia – Warszawa (Plac Zamkowy – Płyta nad Trasą WZ)
24 sierpnia 2008 – Toruń (Rynek Staromiejski)
27 i 28 sierpnia 2008 – Płock (Stary Rynek)
29 sierpnia 2008 – Grudziądz (Promenada przy Alei 23 Stycznia)
30 sierpnia 2008 – Bydgoszcz (Stary Rynek)
31 sierpnia 2008 – Gdańsk (Długi Targ)

Źródło: www.wislanatrasarowerowa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię