Tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata” będzie miała w Kole nietypowy przebieg. Tamtejszy Urząd Miejski oprócz tradycyjnej zbiórki odpadów, dla uczniów szkół podstawowych jutro organizuje grę terenową „wKOŁO odpadów”. 

Zabawa polegać będzie na rozwiązywaniu różnych  zadań (rebusów, krzyżówek, znajomości zasad segregacji odpadów itp.) z zakresu gospodarki odpadami opakowaniowymi. W grze może wziąć udział  tylko jedna drużyna z każdej szkoły, licząca nie więcej niż dziesięć osób. Na terenie chętnych do udziału w rozgrywkach szkół zostanie zlokalizowanych osiem punktów z zadaniami. Uczniowie przemieszczać się będą do kolejnych punktów na zasadzie podchodów. Ostatnią bazą będzie Urząd Miejski, gdzie w dniu zabawy (do godz. 15. 30) musi zostać dostarczona karta zadaniowa (np. przez nauczyciela). Karty zadań zostaną sprawdzone, a za najszybsze wykonanie zadań zostaną doliczone punkty.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni podczas II Pikniku Ekologicznego, który odbędzie się w Kole 19 września. Wszystkie placówki otrzymają nagrody rzeczowe w postaci pomocy dydaktycznych związanych z ochroną środowiska.

Akcja nie mogłaby się odbyć bez dofinansowania, które zostało na ten cel udzielone przez Organizację Odzysku Glob Kon-Wit Polska.

Grę terenową „wKOŁO odpadów” przeprowadza Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS.

Fot. Depositphotos/yupiramos

ORGANIZATOR:

2000px-POL_Koło_COA.svg

PARTNER:

abrys

SPONSOR:

 

nowe logo - Kopia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię