Dziś w Kostrzynie nad Odrą rusza Przystanek Woodstock, organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Warto zwrócić uwagę na ekologiczny aspekt festiwalu.

W Fabryce Naturalnej Energii uczestnicy festiwalu siłą własnych mięśni będą wytwarzać energię elektryczną. Zgromadzona energia zostanie wykorzystana w spektakularny, jedyny w swoim rodzaju sposób podczas finału Przystanku. W jaki? Tuż przed koncertem The Prodigy w strefie Allegro przy scenie głównej rozbłyśnie Cubatron, zasilany energią z Fabryki Naturalnej Energii. Im więcej nagromadzonej przez woodstockowiczów w czasie trzech festiwalowych dni energii, tym bardziej widowiskowy będzie finał akcji.

Cubatron to niezwykła konstrukcja świetlna składająca się z modułów lampek, które można dowolnie ze sobą łączyć, sterować ich kolorem i jasnością. Twórca Cubatronu, Mark Lottor, stworzył wyjątkowy pokaz iluminacji świetlnych specjalnie na Przystanek Woodstock. Cubatron przyjeżdża do Polski po raz pierwszy.
 
Obecność Allegro i Fundacji All For Planet na Przystanku to także szereg działań i pomysłów, które pokażą, jak łatwa jest ochrona środowiska na co dzień. Kontynuacją zeszłorocznej inicjatywy będzie zbiórka butelek PET. Przez cały czas trwania imprezy na terenie festiwalu funkcjonować będą stanowiska, w których zbierane będą puste, plastikowe butelki. Za każde 10 oddanych butelek uczestnicy koncertu otrzymają wodę mineralną. Wszystkie zebrane butelki zostaną poddane recyklingowi i przetworzone na polarowy materiał, z którego powstaną koce. Zostaną one zlicytowane na aukcjach podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu 2012 r. Zgromadzone w ten sposób środki trafią na konto Fundacji WOŚP.

Po raz kolejny  serwis Allegro wraz z uczestnikami festiwalu podejmie próbę pobicia najważniejszego w światowych rankingach Rekordu Guinnessa. W zeszłym roku, dzięki zaangażowaniu kilkuset woodstokowiczów  udało się pobić rekord na Największa Orkiestrę Recyklingową Świata.

Rock&Roll-owe torby w Lidlu to wspólny projekt firmy Lidl i Stora Enso. W woodstockowym supermarkecie Lidl znajdziecie darmowe rock&rollowe eko-torby na zakupy z planem koncertowym Dużej Sceny, ale to nie wszystko! Każda osoba, która do punktu Stora Enso odniesie eko-torbę wypełnioną makulaturą pochodzącą ze śmieci zebranych na Woodstock otrzyma unikalny gadżet – dowiedz się więcej.

Sztafeta biegaczy z Knurowa przebiegnie pół Polski, promując Woodstock i aktywne spędzanie czasu. Sztafeta przybiegnie do Kostrzyna w sobotę 6 sierpnia, ok 20. Rowerzyści z Kalisza na Woodstock ruszą w piątek, 5 sierpnia o godz. 7.30 spod kaliskiego Ratusza.

Ubiegłoroczne bicie rekordu Guinnessa na największą orkiestrę recyklingową. / Fot. Allegro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię