Już dziś w Centrum Korona odbędzie się zbiórka elektroodpadów w ramach Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu. Jeżeli posiadasz niepotrzebny, zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny, możesz oddać go w punkcie zbiórki na parkingu przy wejściu głównym. Przyłącz się do akcji i zadbaj o ekosystem!

Selekcja podstawowych odpadów, z jakimi mamy do czynienia na co dzień, coraz częściej nie stanowi dla mieszkańców problemu. Warto jednak pamiętać o elektroodpadach, które są wyjątkowo szkodliwe dla środowiska. Przedmioty takie jak: lodówki, pralki, komputery, a nawet telefony, zawierają w sobie toksyczne substancje, które mają negatywny wpływ na środowisko oraz na zdrowie, a nawet życie organizmów żywych i człowieka i przyczyniają się do zmian klimatu. Natomiast jeśli zostaną zutylizowane w odpowiedni sposób, stają się cennym surowcem wtórnym. Niewiele osób wie, że za pozostawienie elektrośmieci w lesie, a nawet przydomowym śmietniku grozi kara do 5 tys. złotych! Dlatego – zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki w Centrum Korona już w najbliższą środę.

Centrum  Korona dba o popularyzację postaw proekologicznych, dlatego wspiera organizację Wrocławskich Dniach Elektrorecyklingu, chcąc tym samym ułatwić swoim klientom pozbycie się z domów uciążliwych elektroodpadów. Zużyty sprzęt będzie  można oddać na parkingu przed wejściem głównym do Korony. Akcja odbędzie się w najbliższą środę 23.10, od godziny 14:00 do 18:00.

Tegoroczna edycja Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu rozpoczęła się 9 października i potrwa do 14 listopada. W tym czasie odbędzie się szereg różnych akcji, m.in. happening, gra miejska dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, koncert oraz emisja filmu edukacyjnego.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.wde2013.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię