W sobotę 10 czerwca odbył się Piknik Ekologiczny w Pakosławiu. Tegoroczne wydarzenie skupione było na tematyce niskiej emisji. Ekologiczny pochód oficjalnie rozpoczął wydarzenie. Na znak troski o środowisko mieszkańcy Pakosławia wspólnie posadzili drzewa i krzewy w pobliskim parku.

Piknikowi towarzyszyło wiele atrakcji.  Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, warsztatów i konkursów. Dużo radości i emocji dostarczyła loteria. Cały czas odbywały się pokazy młodych talentów. Były występy zespołów tanecznych, przegląd piosenek śpiewanych w zespole, jak i występ solowy. Dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej odegrały ekoprzedstawienia. Nasza grupa Zielonej Lekcji także odegrała spektakl pt. ” Na ratunek Czystolandii”. Główny bohater, Komisarz Dymski uratował Czystolandię przed złym urokiem Dymona. Z pomocą dzieci posegregował rozrzucone śmieci po całej krainie i uwolnił księżniczkę Czyścinkę.

W trakcie warsztatów uczestnicy pikniku nauczyli się robić recyklingowe bransoletki ze starych bluzek. Dzieci były również mocno zaangażowane w tworzenie ekobreloków z korków po winie. Przeprowadziliśmy także konkurs plastyczny pod hasłem „Niska emisja w moich oczach”, a autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni książkami o tematyce ekologicznej.

Komisarz Dymski przybliżył mieszkańcom temat niskiej emisji. Po krótkim wstępie teoretycznym, przedstawione zostały praktyczne sposoby dbania o powietrze. Dla zobrazowania problemu w trakcie prelekcji, w pokazowym piecu zostały spalone odpady tworząc nieprzyjemny dym.

W punkcie informacyjnym była możliwość rozmowy z ekspertem z zakresu niskiej emisji. Rozdawane były ulotki i foldery szerzej omawiające zagadnienie.

Fot. Archiwum Abrys

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię