W ramach poznańskiego Roku Klimatu i Środowiska trwa konkurs dla uczniów gimnazjów na przemówienie pod hasłem ?Mamy tylko jedną Ziemię ? młodzi wobec zagrożeń środowiska naturalnego?.

Zadaniem uczestników konkursu jest zredagowanie i wygłoszenie przemówienia na temat zagrożeń środowiska naturalnego i działań, jakie powinny być podjęte na rzecz poprawy jego stanu. Czas wygłaszanego przemówienia nie może przekroczyć 5 minut.

Konkurs jest organizowany w dwóch etapach: etap szkolny powinien być przeprowadzony do 15 października, tymczasem etap miejski do 14 listopada.

Etap szkolny przeprowadza szkolna komisja, złożona z nauczyciela biologii i  języka polskiego. Do drugiego etapu szkolna komisja kwalifikuje jednego ucznia i jego dane oraz pisemną wersję przemówienia przesyła do 20 października br. na adres koordynatora konkursu z dopiskiem Konkurs Oratorski „Młodzi wobec zagrożeń środowiska” lub pocztą elektroniczną: [email protected].

Miejski finał Konkursu odbędzie się 14 listopada 2008r. Podsumowanie Konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom nastąpi  28 listopada  br. 

Organizatorami konkursu są:  Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania i Gimnazjum nr 58 z Poznania.

Źródło: Urząd Miasta Poznania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię