W związku z grudniową konwencją klimatyczną w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prowadzi cykl wykładów o klimacie. Odczyty odbywają się w auli im. Prof Krygowskiego na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu.

Wykłady otwarte otwartych podejmują kwestie klimatyczne uczniów adresowane także do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Wszystkie spotkania mają formę 45 minutowego wykładu według załączonego programu oraz czasu przewidzianego na dyskusję. Wykłady rozpoczynają się każdorazowo o godzinie 12.00.

Odbyły się już cztery wykłady z cyklu, przed uczestnikami jeszcze dwie szanse na pogłębienie wiedzy o zmianach klimatu: 18 listopada br. odbędzie się wykład prof. dr hab. Kazimierz Tobolski nt. cykliczności przemian klimatycznych w świetle faktów paleekologicznych, a tydzień później –  25 listopada br. prof. dr hab. Jerzy Fedorowski zaprezentuje tematykę dawnych klimatów.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc, należy wcześniej uzgodnić i potwierdzić grupy szkolne u dr Michała Dolaty ([email protected]) najpóźniej 7 dni przed wybranym wykładem.

Źródło: www.poznan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię