Jest wiele sposobów na edukacje ekologiczną. Jedną z metod, bardzo ciekawych i angażujących dzieci i młodzież w zgłębianie wiedzy o ochronie środowiska są konkursy plastyczne. Nie dość, że podwyższają świadomość ekologiczną to odciągają dzieci od nadmiernego spędzania czasu przed telewizorem czy komputerem.

W Ostrowie Wielkopolskim odbyła się XI edycja konkursu ekologicznego pod hasłem: ?Odpadów segregowanie ? lepsze niż spalanie?. Skierowany był do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Zadaniem uczniów było wykonanie prac plastycznych, nawiązujących do tematyki konkursu: klasy I ? III w dowolnej technice malarskiej,  klasy IV ? VI w formie znaczka pocztowego, wykonanego technikami graficznymi. Laureaci zostali zaproszeni na uroczystą galę wręczenia nagród.

Spotkanie odbyło 14 listopada w Ostrowskim Domu Kultury. Nagrody zostały wręczone przez gości specjalnych, w tym przez prezydent miasta Beatę Klimek, która objęła honorowy patronat nad konkursem. Oprócz przedstawicieli samorządowych byli reprezentanci drużyny piłki ręcznej oraz przedstawiciele medialni, w tym reprezentant Portalu Komunalnego.  Ceremonię wręczania nagród urozmaiciły występy artystyczne.

W konkursie wzięło udział ponad 350 uczestników. Rywalizacja i walka o nagrody była zacięta. Cieszymy się bardzo, że młodzi chętnie biorą udział w ekologicznych inicjatywach.

fot. Archiwum Abrys

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię