Spring Nature. Beautiful Landscape. Green Grass and Trees

Dwudziestu sześciu gawędziarzy z całej Polski wystąpi w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie 16 maja br. Staną oni do rywalizacji o tytuł najlepszego bajarza. Opowiedzą niezwykłe historie pobudzające do refleksji na temat kultury obcowania z lasem. Występy odbędą się w Muzeum Leśnictwa ? Powozowni.

Popisy oratorskie oceni jury składające się z leśników, polonistów
i dziennikarzy, które swój werdykt ogłosi w dniu następnym, 17 maja. Uroczystość podsumowania konkursu i ogłoszenia wyników wzbogaci spektakl ?100 lat Niepodległej? w wykonaniu uczniów z Technikum Leśnego w Białowieży. Na okoliczność tegorocznego konkursu zaplanowano również niespodziankę muzyczną. Pierwszego dnia konkursu, o godzinie 18.00 w Powozowni wystąpią Filharmonicy poznańscy z koncertem ?Partytura a natura, czyli przyroda w muzyce”.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Współorganizatorami konkursu są: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych i Biuro Nasiennictwa Leśnego w Warszawie. Patronat medialny sprawują TVP3 Poznań, Radio Poznań, ?Echa Leśne” ?Przegląd Leśniczy” ?Las Polski”, portal edukacji ekologicznej ekoedu.com.pl.

             Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do słuchania leśnych gawęd, typowania swoich faworytów oraz udziału w koncercie.  

                                                                 Alicja Antonowicz

                                                                 Kierownik Działu Edukacji i Informacji

                                                                 Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie

Program Bajarze z Leśnej Polany

                                              

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię