Moje Silne Drzewo to program ekologiczny firmy Żywiec Zdrój, który zrodził się z potrzeby działania przydatnego i potrzebnego, dzięki któremu można odcisnąć swój trwały, pozytywny ?ekologiczny ślad?.

Głównym celem programu Moje Silne Drzewo jest propagowanie świadomych, proekologicznych postaw oraz uwrażliwienie Polaków na kwestię dbałości o środowisko. W pierwszym roku trwania Programu uczestnicy oraz organizatorzy posadzili milion drzew w Beskidach, m.in. na stokach Baraniej Góry, spod której wypływa Wisła.

Moje Silne Drzewo angażuje organizacje ekologiczne, media, konsumentów, instytucje państwowe i ludzi sukcesu. Partnerami Programu są m.in. Fundacja Nasza Ziemia, naturalna woda źródlana Żywiec Zdrój i portal Onet.pl.

Program Moje Silne Drzewo inicjuje konkretne działania w zakresie edukacji na temat roli drzew, promocji ochrony i sadzenia drzew. W ramach programu przewidziane są szkolenia, konkurs grantowy dla dzieci i młodzieży oraz posadzenie miliona drzew drzew, m.in. na stokach Baraniej Góry, spod której wypływa Wisła. Kluczową rolę w programie odgrywają leśnicy i konsumenci kupujący wodę „Żywiec Zdrój”, gdyż to oni dzięki swojej decyzji konsumenckiej umożliwiają firmie Żywiec Zdrój S.A. zorganizowanie tego programu.

Obecnie trwa Konkurs Grantowy Fundacji Nasza Ziemia i firmy Żywiec Zdrój, do którego wnioski można zgłaszać do 31 stycznia. Celem konkursu jest przygotowanie i realizacja działań na rzecz poszerzania wiedzy o drzewach i ochronie lasów. Konkurs adresowany jest do przedszkolaków oraz uczniów z  powiatów żywieckiego, cieszyńskiego i bielskiego.

Zadaniem konkursowym jest zaplanowanie i rozpoczęcie w roku szkolnym 2008/2009 projektów ekologicznych, zgodnych z celami konkursu. Do wygrania 30 grantów w wysokości 4 tys. zł. Działania muszą rozpoczynać się nie wcześniej niż 1 września 2008 r. i trwające nie dłużej niż do 15 czerwca br.

Planowane efekty pierwszej edycji programu Moje silne drzewo to posadzenie miliona drzew, zainicjowanie 30 projektów służących ochronie i sadzeniu drzew oraz poszanowania wody, przygotowanie szkoleń dla nauczycieli i uczniów z powiatów żywieckiego, cieszyńskiego i bielskiego oraz dla dziennikarzy, ogólnopolska kampania promocyjna nt. sadzenia i ochrony drzew, zainicjowanie ruchu Przyjaciół Drzew i zaangażowanie osób znanych w propagowanie szacunku dla drzew.

Źródło: www.mojesilnedrzewo.onet.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię