W 10 miastach pojawią się m.in. choinki zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach. Nasza akcja łączy tematykę społeczną i ekologiczną. Promujemy tzw. ekologiczne święta: zachęcamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek i nie marnowania jedzenia ? mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji.

W ramach ogólnopolskiej trasy „Choinki Nadziei” odwiedzą m.in.: Katowice, Wrocław, Opole, Kraków, Poznań, Toruń, Bydgoszcz, Łódź i Rzeszów. Trasa promuje również kolejne działania przygotowywane w szkołach i realizowane przed okresem świątecznym. Jej celem jest zachęcenie szkół podstawowych z całego kraju do organizowania świątecznej akcji w swoich miejscowościach. Szkoły mogą zgłaszać się do Fundacji po materiały informacyjne, plakaty i wskazówki jak zorganizować taką akcję.

W tym roku już po raz dziewiąty organizujemy w czasie przedświątecznym naszą „choinkową” akcję. Jej główny cel to kształtowanie szlachetnych i otwartych postaw wśród młodych ludzi. Cieszymy się, że każdego roku angażują się w nią całkowicie bezinteresownie dzieci i młodzież szkolna z całego kraju. W sumie jest to kilkaset szkół, które przygotowują programy świąteczne dla ponad dziesięciu tysięcy starszych osób. Również i w tym roku do wielu domów opieki społecznej i domów dziecka trafią naturalne choinki podarowane przez leśników – dodaje Wojciech Owczarz,  pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA. 

Akcję prowadzą Fundacja Ekologiczna ARKA i Lasy Państwowe rozpoczynają ogólnopolską akcję „Choinki Nadziei”.

Inauguracja akcji odbędzie się w piątek 22 listopada b.r. o godz. 12.00 przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Na placu przed wejściem głównym do PKiN dzieci z warszawskich szkół podstawowych rozciągną niecodzienny „recyklingowy łańcuch choinkowy”. W tym czasie pojawi się również pierwsze w tym roku światełko na naturalnej choince. Choinka zostanie rozświetlona przez uczniów, którzy będą pedałować na specjalnych rowerach. Wytworzą w ten sposób prąd, który zasili energooszczędne oświetlenie choinkowe. Z kolei specjalny, kilkusetmetrowy „recyklingowy łańcuch choinkowy” będzie przygotowywany przez uczniów od 12 do 22 listopada podczas warsztatów prowadzonych przez Fundację w PKiN na wystawie „Zielony Klimat”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię