Wczoraj ruszył serwis internetowy jeziora.warmia.mazury.pl, który będzie promował Wielkie Jeziora Mazurskie oraz zachęcał do głosowania w konkursie na Nowe 7 Cudów Natury. Dzięki tej stronie można prześledzić zasady głosowania w języku polskim oraz bezpośrednio wejść w panel głosowania na stronie organizatorów akcji.

Otworzyła się przed nami niespotykana jak dotąd okazja do pokazania Europie i całemu światu, jak wielkim skarbem jest kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Promocja mazurskich jezior, to więc nie tylko promocja naszego województwa, ale i kraju w świecie – mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Lista światowych cudów natury to projekt szwajcarskiej fundacji "New7Wonders", która dąży do zachowania światowego dziedzictwa kulturowego. Wielkie Jeziora Mazurskie walczą o prestiżowy tytuł Siódmego Cudu Natury w kategorii: krajobrazy i formacje polodowcowe (grupa A). Puszcza Białowieska jako wspólna kandydatura Polski i Białorusi – startuje w kategorii: lasy, parki narodowe, rezerwaty (grupa E).

Dzięki stronie www.jeziora.warmia.mazury.pl można prześledzić zasady głosowania w języku polskim oraz bezpośrednio wejść w panel głosowania na stronie organizatorów akcji. Na nowej stronie umieszczone są już m. in. banery do pobrania, aby umieścić je na stronach instytucji i osób prywatnych. Wkrótce umieszczane będą także relacje z promocji konkursu w gminach i powiatach regionu oraz w innych częściach kraju.

Głosować można do 7 lipca br. Po zakończeniu głosowania zostanie wyłoniona lista 77 cudów, z której eksperci pod przewodnictwem Federico Mayora, byłego dyrektora generalnego UNESCO, wybiorą 21 kandydatów. Finałowa lista zostanie ogłoszona 21 lipca br. Następnie z finałowej listy Internauci, przez kolejne 2 lata, znów będą mogli głosować na swoich faworytów, a w 2011 r. władze fundacji "New7Wonders" ogłoszą listę 7 Cudów Natury.

Źródło: Gabinet Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię