1 sierpnia na Woodstocku czeka wszystkich wielkie wydarzenie. Orkiestra Recyklingowa Allegro stanie do próby pobicia rekordu Guinnessa na największą orkiestrę grającą na instrumentach pochodzących z recyklingu. Każdy może w niej zagrać.

30 i 31 lipca, w godzinach 12:00 – 17:00 trwać będą warsztaty, podczas których można przygotować instrument, na którym ich twórcy zagrają podczas bicia rekordu.

W orkiestrze zagrają następujące sekcje:

    * „mega basy”, czyli beczki stalowe i plastikowe z membranami ze zużytych banerów.
    * „elektro snare”, czyli stare drukarki, faxy, skanery etc… imitujące dźwięk werbli
    * „plastic toms”, czyli zestawy wiaderek po farbach umieszczonych na statywach zbudowanych ze złomowych konstrukcji
    * „barells cello”, czyli stalowe beczki ze strunami z drutu
    * „pipe bels”, czyli dzwonki rurkowe z cienkich rurek ze złomu około 1m dł
    * „tubular bas”, czyli bas rurowy z rur PCV
    * ”PETarda ”, czyli butelkowe rzeźby – instrumenty zbudowane z kilkuset butelek PET po wodzie każda

Dołącz i wyśpiewaj razem z nami słowa „Mega bas niesie nas – All For Planet”.

Program bicia rekordu

11:00 – 13:00: rejestracja uczestników
Każdy może pobić  rekord. Wystarczy podejść do strefy Allegro z dowodem osobistym.

13:00 – 14:00: oficjalna próba
Właściwe bicie rekordu poprzedzi próba generalna ze wszystkimi uczestnikami. Będziemy wspólnie wykonywać utwór „All For Planet” – specjalnie skomponowany z okazji bicia rekordu.

14:00 – 15:00 Bicie rekordu Guinnessa
Wczesnym popołudniem dokonamy rzeczy niewiarygodnej. Razem z Wami podejmiemy próbę pobicia rekordu Guinnessa. Zagramy na instrumentach stworzonych z niepotrzebnych rzeczy. Zaśpiewamy razem dla ziemi. Wierzymy, że będzie nas wielu.

W godzinach wieczornych na woodstockowej scenie podamy informację o biciu rekordu Guinnessa. Krótki koncert da zespół Republika Czadu, nakręcający pozytywne rytmy dla naszej ekoorkiestry.

Przygotowany specjalnie na tę okazję utwór nosi tytuł All For Planet. Skomponował go Zbyszek Łowżył. Słowa nie są może zbyt skomplikowane „Mega bas niesie nas! All For Plane!”, ale chodzi o to, aby jak najwięcej osób dołączyło do wspólnego grania i śpiewania. Organizatorzy mają nadzieję, że w biciu rekordu weźmie udział ponad 500 osób. A to już naprawdę spora grupa muzyków, których trzeba będzie zaopatrzyć w odpowiednie instumentarium.

Warsztaty tworzenia instrumentów recyklingowych

Dlatego też w KontenerArt na poznańskim Chwaliszewie prowadzone są warsztaty Muzyczno- Recyklingowe, podczas których przygotowanych zostanie ponad 500 różnych instrumentów.

Liczymy na to, że na nasze warsztaty w KontenerART trafią wszyscy poznaniacy i osoby goszczące w tym czasie w mieście, którym nieobca jest idea alternatywnej muzyki, kultury, designu i miejskiego stylu życia – zaprasza Krystyna Skommer z All For Planet – Wszystkie instrumenty, które zbudujemy posłużą do bicia Rekordu Guinessa. Tak naprawdę, każdy, kto do nas dołączy będzie miał swój wkład w ten niecodzienny rekord.

Obok przygotowywania instrumentów z odpadów, w programie znajdą się także koncerty. Swoje muzyczne numery zaprezentują m.in. Łowcy B, którzy pokażą jak można grać na sprzęcie AGD.
 
Źródło:  All For Planet, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W orkiestrze recyklingowej zagrać może każdy! / Fot. All for Planet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię