Grupka ciekawych świata i pełnych entuzjazmu dzieciaków z ?Załogi Eko?, przemierzając Polskę wzdłuż i wszerz, zgłębia tajemnice polskiej przyrody.

Wakacje dla dzieci z ?Załogi Eko? i ich opiekuna, leśnika i ekologa – Jarosława Krawczyka były niezwykle pracowite. Spakowali plecaki i wyruszyli w podróż po Polsce szlakiem parków narodowych, w poszukiwaniu skarbów polskiej przyrody. Efekty ich pracy  już od początku września można zobaczyć w TVP Polonia, ruszyła bowiem kolejna seria magazynu dla młodych widzów – ?Załoga Eko?. Podążając ścieżkami obszarów chronionych, dzieci spotykały na swej drodze przyrodników, którzy działają na rzecz ochrony polskiej przyrody. ?Załoga Eko? przemierzyła Polskę od Mazur po Tatry, poznała rzadkie i ginące gatunki roślin i zwierząt.

W pierwszym odcinku mali ekolodzy odwiedzili Poleski Park Narodowy, gdzie stanęli oko w oko z najbardziej tajemniczym i długowiecznym polskim gadem ? żółwiem błotnym. Pod koniec każdego programu pytania z wiedzy ekologicznej zadawać będą znani i lubiani m.in.: Kasia Zielińska, Anna Dymna, Irena Santor, Zbigniew Zamachowski, Piotr Polk, Kasia Cerekwicka, Monika Zamachowska i Anna Popek.

 Na spotkanie z ?Załogą Eko? zapraszamy do TVP Polonia w każdy czwartek o godz. 16:55, a  dodatkowe emisje także o godz. 7:30, i 1:15.

Więcej: www.zalogaeko.tvp.pl oraz profil na facebooku facebook.com/ZalogaEko

GALERIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię