W piątek, 17 września przed Klubokawiarnią Warszawa Powiśle odbędzie się akcja ?Recykling daje owoce?. W zamian za surowce wtórne wręczane będą ?zdrowe zielone prezenty?.

Już w najbliższy piątek mieszkańcy Warszawiacy będą mogli zamienić np. zużyte świetlówki na gruszki, butelki plastikowe na jabłka a makulaturę na śliwki. Akcja „Recykling daje owoce” jest organizowana po raz pierwszy. Organizatorzy tego wydarzenia chcą uświadomić mieszkańcom stolicy, że dbając o środowisko naturalne dbamy także o nasze zdrowie. Celem imprezy jest szerzenie świadomości ekologicznej w zakresie selektywnej zbiórki odpadów i promocja idei recyklingu.

Zebrane w trakcie akcji odpady zostaną poddane recyklingowi. Dzięki czemu materiały w nich zawarte ulegną powtórnemu przetworzeniu. Więcej odzyskiwanych odpadów surowcowych przeznaczonych do recyklingu, oznacza mniej zdeponowanych odpadów na składowiskach. Ponadto, selektywna zbiórka odpadów umożliwia odzyskanie i ponowne wykorzystanie wielu cennych surowców  wtórnych. Odpowiednie postępowanie z odpadami to korzyści nie tylko dla środowiska, ale i dla naszego zdrowia.

Aby otrzymać 1 kg owoców należy przynieść na akcję minimum:
– 10 butelek lub słoików szklanych
– 10 butelek lub kubeczków plastikowych
– 10 puszek aluminiowych po napojach
– 10 kartonów po napojach (mleku, sokach…)
– 10 zużytych baterii
– 5 kg makulatury
– 5 sztuk sprzętu elektronicznego małego (świetlówki, suszarki…)

W organizacji akcji pomagają : Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie sp. z o.o., Fundacja Ekorozwoju, Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ, Biuro Ochrony Środowiska m.st. Warszawy, Europejska Platforma Recyklingu Organizacja Odzysku SA, Fundacja PlasticsEurope Polska.

Klubokawiarnia Warszawa Powiśle, 17 września., godz.10:00-14:00

Aby otrzymać kilogram jabłek, należy przynieść 10 kubeczków lub butelek plastikowych. / Fot. Magdalena Glanowska, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię