Przez dwa tygodnie dzieci z żarskich szkół i przedszkoli zbierały odpady opakowaniowe, biorąc udział w konkursie selektywnej zbiórki. Ponadto podczas akcji przeprowadzono lekcje i warsztaty o tematyce związanej z ochroną środowiska, konkursy towarzyszące (plastyczny, techniczny, fotograficzny) oraz inne atrakcje dla najmłodszych (m.in. wycieczki, wystawy, quizy).

Dzieciom bardzo podoba się akcja, chętnie przynoszą opakowania z domu, opowiadają jak postępują oraz co źle robią. Wspólnie z innymi nauczycielkami zauważyłyśmy, iż wzrasta ich świadomość dot. ważności segregacji odpadów – powiedziała Beata Raczkowska, Przedszkole nr 7 w Żarach.

Żarską edycję akcji „…z natury segreguję!” honorowym patronatem objął Burmistrz Żar – Wacław Maciuszonek. Głównym partnerem oraz inicjatorem akcji jest firma Kronopol. Pracownicy aktywnie włączyli się do akcji, inicjując działania proekologiczne na terenie Żar.

Nasza Firma aktywnie włącza się w działania związane z ochroną środowiska. Dzięki akcji „… z natury segreguję!” mamy możliwość budowania świadomości ekologicznej także wśród lokalnej społeczności -powiedział Jarosław Masina, kierownik Działu Marketingu w firmie Kronopol – Wierzymy, że dzięki naszemu zaangażowaniu w proekologiczne działania, ich efekty będą widoczne już niebawem.

Rezultaty pracy młodych mieszkańców Żar poznamy 4 czerwca br. o godz. 16:00, na Placu Konstytucji 3 Maja w Żarach (scena główna obchodów Dni Żar). Podczas finału zostaną ogłoszone wyniki konkursu selektywnej zbiórki odpadów i konkursów towarzyszących. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów akcji: firmę Kronopol oraz PSR. W trakcie imprezy zostaną zaprezentowane prace o tematyce ekologicznej (m.in. techniczne, fotograficzne, plastyczne) wykonane przez uczestników akcji. Na publiczność czekają także dodatkowe atrakcje w postaci konkursów i zabaw oraz występy artystyczne przedstawicieli poszczególnych szkół i przedszkoli.
 

Praktyka wsparta została zajęciami plastycznymi. / Fot. PSR

Lekcje ekologiczne w Przedszkolu nr 10 w Żarach. / Fot. PSR

Tworzenie budowle z surowców wtórnych w przedszkolu nr 7 w Żarach. / Fot. PSR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię