W poniedziałek 21 czerwca br., w ramach integracyjno-ekologicznej akcji L?Oreal Polska, pod nazwą Citizen Day Jesteśmy Razem, pracownicy koncernu wraz z dziećmi z białołęckich ośrodków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (TPD) zazielenili park przy ul. Ceramicznej.

Nad stroną edukacyjną akcji czuwał Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku(PSR), organizując warsztaty ekologiczne oraz konkursy dla dzieci i dorosłych podczas pikniku.

W maju br. dzieci z warszawskiej Białołęki uczyły się, jak prawidłowo prowadzić segregację odpadów, na czym polega recykling oraz jak postępować ze zużytymi bateriami. Zajęciom edukacyjnym, organizowanym przez PSR, towarzyszyły konkursy oraz animacje ekologiczne. Zwieńczeniem ekologicznych wysiłków dzieci był piknik, który odbył się 21 czerwca br. w parku przy ul. Ceramicznej.

W ramach akcji Citizen Day, pracownicy firmy L’Oreal Polska wspólnie z podopiecznymi TPD posadzili drzewa, które utworzyły oprawę powstającego na terenie parku placu zabaw. Podzieleni na grupy uczestnicy akcji brali także udział w grach oraz konkursach sportowych, takich jak slalom czy gry zręcznościowe. Przedstawiciele PSR dla dorosłych przygotowali specjalny quiz ekologiczny, dzieci zaś mogły uczestniczyć w ekologicznych zabawach i konkursach. Podczas pikniku odbyła się zbiórka zużytych baterii oraz akumulatorów. Nie zabrakło także eko-poczęstunku.

Takie akcje jak organizowany przez L’Oreal Polska Citizen Day pokazują, jak ważne jest współdziałanie dzieci i dorosłych w dbaniu o środowisko – powiedziała Katarzyna Kawczyńska, PSR – Dlatego też z chęcią przyjęliśmy zaproszenie do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Dla dzieci udział w warsztatach i konkursach ekologicznych to przede wszystkim dobra zabawa, ale to właśnie one już za kilka lat będą odpowiedzialne za poprawę stanu środowiska naturalnego w Polsce. Teraz miały okazję podzielić się swoją wiedzą z dorosłymi.

PSR jest autorem długofalowego i kompleksowego projektu „W Trosce o Naturę”, w ramach którego prowadzi regularne kampanie edukacyjne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z całej Polski.

Pracownicy firmy L’Oreal Polska wspólnie z podopiecznymi TPD posadzili drzewa, które utworzyły oprawę powstającego na terenie parku placu zabaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię