Zebranie jak największej ilości materiału do przetworzenia jest przedmiotem konkursu „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy”. Jednocześnie uczestnicy dowiadują się, na czym polega recykling i jak ważny jest dla ochrony środowiska i naturalnych zasobów Ziemi. Edycja konkursu 2013/2014 rozpoczyna się wraz z początkiem roku szkolnego i potrwa do 30 kwietnia 2014 r., zaś ogłoszenie wyników nastąpi 15 czerwca 2014 r.

Konkurs dla szkół i przedszkoli od kilku lat prowadzi Stena Recycling – w tym roku hasło konkursu brzmi "Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy”. Jego głównym celem jest promowanie dbałości o środowisko poprzez oddawanie surowców nadających się do recyklingu oraz współpraca w zakresie edukacji ekologicznej uczniów. Konkurs polega na zbiórce makulatury w szkołach i przedszkolach. Uczestnicy, których zadaniem jest zebranie jak największej ilości materiału do przetworzenia, jednocześnie dowiadują się, na czym polega recykling i jak ważny jest dla ochrony środowiska i naturalnych zasobów Ziemi. Edycja konkursu 2013/2014 rozpoczyna się wraz z początkiem roku szkolnego i potrwa do 30 kwietnia 2014 r., zaś ogłoszenie wyników nastąpi 15 czerwca 2014 r.

W ramach konkursu czekają nagrody w następujących kategoriach:

I KATEGORIA: Najlepsza  szkoła  / przedszkole
II KATEGORIA: Najlepszy uczeń / przedszkolak
III KATEGORIA: Najlepszy opiekun
Dodatkowa kategoria: „Najlepsi uczniowie z najlepszej szkoły na poziomie ogólnopolskim” – nagrodą rejs promem do Szwecji

Ponadto, placówki uczestniczące w konkursie mają szansę rywalizować w zakresie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego. Konkurs „Bądź eko – fantastyczny, oddawaj sprzęt elektroniczny” odbywa się w dwóch turach – jesiennej oraz wiosennej.  Jesienna edycja rozpoczyna się 1 września 2013, a kończy 30 listopada 2013. Nagrody przyznawane są dla najlepszych trzech szkół w kraju, które wykażą największą zbiórkę (w kg). Zwycięzcy otrzymają sprzęt RTV ufundowany przez Stena Recycling.

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z załączonym wzorem regulaminu oraz formularzy zgłoszeń i skontaktować się z lokalnym koordynatorem konkursu  (kontakty po prawej stronie).

Więcej informacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię