W dniach 12-13 oraz 16-17 czerwca br. na terenie gmin Buczkowice oraz Wilkowice (województwo śląskie) odbyła się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zbiórkę zorganizowały firmy: Elektrozłom Sp. z o.o. Zakład Przetwarzania i Odzysku Odpadów Elektrycznych i Elektronicznych z siedzibą w Andrychowie oraz Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. w Krakowie. Można było bezpłatnie oddać zużyty lub niepotrzebny sprzęt AGD i RTV (m.in. lodówki, telewizory, radia, kuchenki, pralki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe, odkurzacze, komputery i inne).

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w poszczególnych gminach jest realizacją obowiązującej od października 2005 roku ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, zobowiązującą producentów elektroniki do zwiększenia odpowiedzialności za wprowadzane na rynek polski produkty.

Zebrany elektrozłom na terenie gmin Buczkowice oraz Wilkowice zostanie poddany procesom przetwarzania i recyklingu w Zakładzie Przetwarzania i Odzysku Odpadów Elektronicznych „Elektrozłom” Sp. z o.o.

Źródło: www.bioelektro.pl/pl/centrum_wiedzy/aktualnosci/_get/news_id/zbiorka_buczkowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię