Już w najbliższą sobotę, 28 marca o godz. 20.30 odbędzie się ogólnoświatowa akcja WWF ?Godzina dla Ziemi?. Akcja polega na wyłączeniu świateł na jedną godzinę przez osoby prywatne, firmy i miasta, gdzie wygaszane są iluminacje spektakularnych budynków. W ubiegłym roku w akcji uczestniczyło 100 milionów osób.

Inicjatywa "Godzina dla Ziemi" polega na wyłączeniu światła na jedną godzinę w naszych domach, firmach i budynkach publicznych.

W ubiegłym roku 28 marca 2008  o godzinie 20.00 w akcji tej wzięło udział 100 milionów osób z 35 krajów. Światła zgasły w 370 miastach w 14 strefach czasowych – od Australii przez Izrael, Koreę po Stany Zjednoczone. W ciemnościach pogrążyły się takie miejsca, jak: wodospad Niagara, Koloseum w Rzymie, Opera w Sydney czy Golden Gate Bridge w San Francisco. W Polsce światło zgaszono w Warszawie i Poznaniu, gdzie wyłączono iluminacje ponad pięćdziesięciu budynków i budowli.
 
Do inicjatywy aktywnie dołączyły się Polskie Linie Lotnicze LOT.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zarejestrować się z wyprzedzeniem na  www.wwf.pl/godzinadlaziemi  i 28 marca o 20.30 wyłączyć światło.

O akcji Godzina dla Ziemi pisaliśmy 28 stycznia br., 16 grudnia 2008 i 28 marca 2008.

 Źródło: WWF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię