Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Olsztynie w ramach programu: „Kubusiowi Przyjaciele Natury” podejmowały różne działania w zakresie zdrowia: samodzielnie przygotowywały kolorowe kanapki, sałatkę owocową, szaszłyki owocowe, a także sok z marchwi i jabłek.

Wszystkie te specjały wyjątkowo smakowały przedszkolakom. Oprócz tego dzieci oglądały filmy edukacyjne, wypełniały karty pracy, układały puzzle, tworzyły teatr cieni, kolorowały owoce i warzywa, słuchały „Kubusiowych opowieści” (np. jak powstaje sok). Kulminacją działań było wspólne spotkanie, na którym dzieci prezentowały hasła prozdrowotne:" Jem i szpinak i sałatę i marchewkę na dodatek, bo od jarzyn siłę mam!", "Wiedzą to chłopcy, wiedzą dziewczynki, że w warzywach i owocach są witaminki!", " Owoce i warzywa – z nich zdrowa energia wypływa!", " To owoce i jarzyny – w nich mieszkają witaminy!", " Kto zjada owoce i warzywa swoje zdrowie wygrywa!", Dzieci razem zaśpiewały piosenkę: "Witaminki" i tańczyły przy muzyce.

Anna Tarnowska, Romualda Nowowiejska – Przedszkole Miejskie nr 13 w Olsztynie

Od Redakcji: zachęcamy również inne przedszkola do dzielenia się z naszymi Czytelnikami swoimi doświadczeniami związanymi z edukacją ekologiczną!

Fot. Przedszkole Miejskie nr 13

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię