Jak można oszczędzać energię w przedszkolu? Wyniki konkursu plastycznego, zorganizowanego w Zgierzu w ramach projektu edukacyjnego pn. ?Zgierz ? naturalnie oszczędzaMY energię?, pokazują, że sposobów redukcji zużycia energii jest bardzo wiele!

Zadaniem konkursowym, z którym zmierzyły się dzieci ze zgierskich przedszkoli, było przygotowanie pracy plastycznej, wykonanej w dowolnej technice i formacie, dotyczącej oszczędzania energii. Dzieci wskazywały zarówno na potrzebę gaszenia świateł w nieużywanych pomieszczeniach, ocieplenie budynków i uszczelnienie okien, jak i montaż baterii słonecznych czy też wiatraków.

W konkursie nagrodzono także prace dwóch gimnazjalistek, które przygotowały logotyp akcji edukacyjnej pn. ?Zgierz ? naturalnie oszczędzaMY energię?.

Prace plastyczne zostały ocenione przez komisję konkursową, której przewodniczył Przemysław Staniszewski, Prezydent Miasta Zgierza. W skład komisji wchodzili również: Edyta Kmieć (Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Komunalnymi, Urząd Miasta Zgierza), Renata Karolewska (Pełnomocnik ds. Komunikacji Społecznej, Urząd Miasta Zgierza), Marek Lipiec (Wydział Edukacji i Młodzieży, Urząd Miasta Zgierza), Marta Lisiecka (Wydział Edukacji i Młodzieży, Urząd Miasta Zgierza), Magdalena Jaromińska (ENGIE) oraz Małgorzata Masłowska-Bandosz (Dział Edukacji Ekologicznej, ABRYS).

 Spotkanie odbyło się 25 kwietnia br. w Sali Obrad Urzędu Miasta Zgierza. Konkurs został zrealizowany przez Urząd Miasta Zgierza we współpracy z firmą ENGIE w ramach projektu związanego z termomodernizacją budynków oświatowych na terenie miasta.

Laureaci konkursu:

1. Maja Stopczyk, Przedszkole nr 7 w Zgierzu

2. Maja Choma, Przedszkole nr 7 w Zgierzu

3. Maciej Piotrowski, Przedszkole nr 7 w Zgierzu

4. Aleksander Wołujewicz, Przedszkole nr 6 w Zgierzu

5. Sebastian Kujawa, Przedszkole  nr 6 w Zgierzu

6. Jessica Balcerzak, Przedszkole nr 10 w Zgierzu

7. Szymon Jóźwiak, Przedszkole nr 8 w Zgierzu

8. Lidia Piestrzyńska, Przedszkole nr 8 w Zgierzu

9. Julia Mysłowska, Gimnazjum nr 1 w Zgierzu

10. Martyna Garus, Gimnazjum nr 3 w Zgierzu

11. Natalia Chiluta, Przedszkole nr 10 w Zgierzu

12. Maksymilian Jóźwiak, Przedszkole nr 7 w Zgierzu

13. Michalina Roszewska, Przedszkole nr 13 w Zgierzu

14. Weronika Urbanek, Przedszkole nr 13 w Zgierzu

15.  Alicja Zalasa, Przedszkole nr 2 w Zgierzu

Wszystkie prace 28 maja br. zostaną zaprezentowane podczas pikniku, odbywającego się pod hasłem „Wszystko na zdrowie – Zgierz miastem zdrowego stylu życia”, który odbędzie się nad stawem miejskim. Tam też odbędzie się uroczyste wręczenie nagród, w którym weźmie udział Prezydent Miasta Zgierza ? Przemysław Staniszewski.

GALERIA ZDJĘĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię