W piątek 24 czerwca br. Nastąpiło uroczyste przekazanie przez Fundację Nasza Ziemia nowoczesnej pralki klasy A++, na rzecz Rodzinnego Domu Dziecka nr 3 w Wołominie. Program ?Zielona Stopa Filantropa? wydaje pierwsze ?owoce?.

Urządzenia AGD, zwłaszcza wysokiej klasy energooszczędności, to inwestycja, na którą placówki służące dzieciom zwykle nie mają wystarczających środków w swoich budżetach. Zakup ich przez Fundację Nasza Ziemia przy wsparciu partnerów i uczestników programu przyczyni się do unowocześnienia tych placówek, zmniejszenia rachunków za prąd, zmniejszenia „zamówienia” tych placówek na emisję CO2 oraz edukacji i zwiększenia świadomości ekologicznej mieszkańców placówek i ich otoczenia. Środki na modernizację pochodzą ze sprzedaży przekazywanych Fundacji telefonów komórkowych lub zakupienia „świadectwa off-setowania”. Fundacja zaprasza do wspólnej zbiórki telefonów!

W piątek 24 czerwca br. w programie „Zielona Stopa Filantropa” nastąpiła pierwsza modernizacja. Około południa przedstawiciele Fundacji Nasza Ziemia przekazali na rzecz Rodzinnego Domu Dziecka nr 3 w Wołominie nowoczesną pralkę klasy A++ w miejsce starej, zepsutej pralki klasy C. Dziesiątka dzieci wraz z mamą była bardzo przejęta całym wydarzeniem ciesząc się z daru.

„Serdecznie dziękujemy Fundacji Nasza Ziemia oraz partnerom projektu. Nasza stara pralka ledwo co działała. Nie mamy możliwości zakupienia nowej, gdyż środki finansowe w budżecie placówki na wyposażenie zostały już wyczerpane. Udział w programie „Zielona Stopa Filantropa” jest dla nas szansą pozyskania niezbędnego sprzętu do dalszego funkcjonowania domu” – mówiła Barbara Chmura, opiekunka RDD nr 3 w Wołominie.

Wymiana starego sprzętu i tradycyjnych żarówek to również duża korzyść dla środowiska naturalnego, przyczynia się bowiem do ograniczenia zużywanej energii elektrycznej oraz dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery. Kolejną korzyścią płynącą z programu jest ograniczenie liczby elektrośmieci wyrzucanych do środowiska (głównie telefonów komórkowych). Pomoże to także zmniejszyć wykorzystanie nieodnawialnych zasobów naturalnych Ziemi.

„Program „Zielona Stopa Filantropa” z jednej strony promuje i zwiększa efektywność energetyczną oraz wspiera zagospodarowanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a z drugiej strony jest prostą i atrakcyjną formułą na zmniejszanie carbon footprint`u (węglowego odcisku stopy) i wspieranie placówek służących dzieciom” – powiedziała Mira Stanisławska-Meysztowicz, prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia.

Pierwszymi uczestnikami programu wspierającymi zbiórki telefonów komórkowych są firmy: Contact Center i WILO Polska, producent energooszczędnych pomp. Środki na pierwsze wdrożenie w ramach programu „Zielona Stopa Filantropa” pochodzą ze sprzedaży telefonów otrzymanych od firmy WILO. Partnerem – specjalistą od uzdatniania telefonów komórkowych jest firma Greenfone.

Nowoczesna pralka klasy A++ przyczyni się do zmniejszenia rachunków za prąd oraz emisji dwutlenku węgla w placówce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię