Każde dziecko wie, że drzewa mają olbrzymie znaczenie w życiu człowieka i są bardzo ważnym składnikiem środowiska przyrodniczego. Ale czy wiedza na temat roli zieleni miejskiej w ochronie powietrza również jest tak powszechna?

Obniżenie lokalnej temperatury powietrza, produkcja tlenu, pochłanianie zanieczyszczeń oraz bariera dla pyłów, pochodzących z transportu to tylko niektóre z licznych zalet zieleni w miastach. Do końca października prezentować je będą uczniowie opolskich szkół podstawowych, którzy zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym ?Zielone płuca Opola?. Wydarzenie jest realizowane przez Miasto Opole w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej ?Czyste powietrze ? oddech dla Opola? .

Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy plastycznej, której tematem ma być rola zieleni miejskiej w ochronie powietrza. Konkurs jest realizowany w trzech kategoriach. Uczniowie klas I-III mają do przygotowania rysunek lub malunek, wykonany farbami lub kredkami, uczniowie klas IV-VI ? pracę przestrzenną w dowolnej technice (glina, drewno itp.), natomiast uczniowie klas VII-VIII ? plakat, wykonany za pomocą dowolnego programu graficznego. Czasu na przygotowanie pracy jest niewiele, bowiem termin dostarczenia prac do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola upływa 15 listopada 2018 roku.

Jednak warto poświęcić chwilę i przygotować pracę konkursową, gdyż na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: słuchawki bezprzewodowe, głośnik bezprzewodowy oraz powerbank. Dodatkowo zostanie przyznana nagroda specjalna w postaci zestawu gier edukacyjnych, poświęconych ochronie środowiska.

Dbasz o powietrze? Doceń zieleń!

 

KONTAKT:

Urząd Miasta Opola

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa

tel. 77 45 11 997

www.opole.pl

www.niskaemisjaopole.pl

https://www.facebook.com/MiastoOpole/

Kampania „Czyste powietrze – oddech dla Opola” jest finansowana  przez Miasto Opole oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię