17 kwietnia odbędzie się VI Zaborski Konkurs Ekologiczny o ?Złote Kocanki Piaskowe?. Organizatorem jest Zaborskie Towarzystwo Naukowe Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Brusach. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju.

Każda szkoła może wystawić maksymalnie 3 uczniów do konkursu indywidualnego polegającego na rozpoznawaniu gatunków roślin okrytozalążkowych.

W eliminacjach do rozpoznania jest 50 gatunków, na podstawie zdjęć prezentowanych losowo w programie multimedialnych i alfabetycznej listy prezentowanych gatunków w czasie 30 minut. Każdy uczestnik będzie dysponował stanowiskiem komputerowym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brusach, ul. Ogrodowa 2.

Finał dla 10 najlepszych polega na samodzielnym opisie prezentowanych zdjęć w projekcji multimedialnej. Odbędzie się także konkurs na mistrza systematyki – klasyfikowanie gatunków do odpowiednich rodzin i podklas (wg proponowanej systematyki).

Źródło: www.klo.brusy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię